O kobietach podróżujących samotnie w Indiach – wywiad z Mariellen Ward

O kobietach podróżujących samotnie w Indiach – wywiad z Mariellen Ward

Kate, zaryzyn, składa się z powiązań partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą tych linków, dokonam odszkodowania bez dodatkowych kosztów. Dzięki!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Czy dama jest wolna ryzyko podróżowania samotnie w Indiach? Tak, to absolutnie – jednak podróżowanie w Indiach wymaga specjalnego przygotowania, a także praktyk, szczególnie jeśli jesteś kobietą.

W tym utworze podjąłem decyzję o przyniesieniu eksperta: Mariellen Ward, kanadyjskiego pisarza podróży, a także wieloletniego zwolennika podróży solo, który uważa Indie za „kulturę duszy”. Mariellen to głos za Breathe Dream Go, blog podróżniczy skupiający się na Indiach, a także duchowej podróży za podróżą. Jest również autorką Tune of India, krótkiej kolekcji opowieści dostępnej dla bezpłatnego, gdy wskazujesz jej biuletyn.

W tym wywiadzie Mariellen dokładnie ujawnia, w jaki sposób kobiety mogą bezpiecznie podróżować w Indiach.

Podróżujesz do Indii?

Sprawdź przewodnik po pojedynkach w Indiach

Dużo podróżowałeś w Indiach. Co takiego jest w Indiach, które przywraca cię ponownie, a także ponownie?

Dla mnie Indie są jedynym krajem technik, w którym byłem. Podczas gdy podróżowałem do kilku interesujących lokalizacji, a także wspaniałych doświadczeń, Indie same w samej klasie. „Całe życie tam jest”, cytat z najlepszego egzotycznego hotelu Marigold, podsumowuje.

Czuję też niesamowite powinowactwo do Indii, a także rozważam, że w dniu, w którym wylądowałem w 2005 roku. Uważam, że Indie to moja „kultura duszy”… z całkowicie niewyprażalnych powodów. Podobnie jak wtedy jest jedzenie…

W ciągu ostatnich ośmiu lat podróżowałem w Indiach w ciągu ostatnich ośmiu lat, podczas sześciu różnych podróży. Wiele z nich było podróżami solo. Miałem kilka drobnych zdarzeń – mój telefon został skradziony w świątyni w Bombaju przez grupę kobiet, a także moją pierś została naprawdę szybka przez przemijającego faceta w starym Delhi – jednak poza gapieniem się, niechcianym zainteresowaniem i niechcianym zainteresowaniem, a także Ludzie próbujący mnie obciążyć, to wszystko. Wiele moich podróży w Indiach było wspaniałe – ekscytujące, zmieniające życie, trudne, satysfakcjonujące. Fantastyczne doświadczenie w moim życiu.

Ostatnie ataki na zachodnie kobiety podróżujące z Indiami zdominowały nagłówki wiadomości. Co sądzisz o tych przerażających wydarzeniach?

Czuję się złamane serce, że dzieje się to w Indiach, złamane serce kobiety musiały doświadczyć tych doświadczeń, a także złamane serce, że media z powodzeniem stereotypowały Indie jako niebezpieczną lokalizację pełną zboczeńców. Bez wątpienia jest kilka „badmashów”; Podobnie jak społeczeństwo indyjskie jako całość nie rozwija się tak szybko, jak bym chciałbym w odniesieniu do praw kobiet, edukacji i możliwości.

Indie są ogromnym narodem, z głęboko zakorzenioną, starożytną kulturą, która jest obecnie w zakresie fantastycznych zmian. Dla mnie jest to najciekawsze miejsce na Ziemi, teraz idealny.

Jestem świadomy, że jestem „białą kobietą” podróżującą w Indiach, a także, że muszę poradzić sobie z niechcianą uwagą, a także podjąć dodatkowe środki ostrożności. Jednak osobiście nie miałem dużych złych doświadczeń; W rzeczywistości miałem w przeważającej mierze wspaniałe doświadczenia w Indiach. Istnieje wiele ciepłych, gościnnych, a także przydatnych ludzi w Indiach, a także zdecydowanie większość.

Ostatecznie uważam, że musisz podróżować po Indiach, kiedy będziesz gotowy, kiedy czujesz się powołany. To nie jest dla wszystkich. Wybierz otwarte oczy… możesz zobaczyć cudowne rzeczy…

Jak kobiety mogą zabezpieczyć się w Indiach?

Po pierwsze, zrozumiem kulturę Indii, a także dokładnie to, jak różni się od kultury, w której dorastałeś. Na przykład w Kanadzie mogę flirtować z kelnerem. Powstrzymałbym się od robienia tego w Indiach, gdzie płcie kojarzą w inny sposób, a także wskazanie może być źle interpretowane.

Po drugie, sposób myślenia podczas podróży po Indiach, moim zdaniem wpłynie na twoje doświadczenie. Wypróbuj zarówno pozytywne i pozytywne nastawienie. Bądź ostrożny, wykorzystaj typowy sens, jednak spróbuj i zachowaj swoje troski.

Z jakiegoś powodu Indie wydają się wyświetlać twoje wewnętrzne uczucia, oczekiwania, a także oceny znacznie szybciej, a także mocno niż inne miejsca. Jeśli się boisz, możesz mieć przerażające doświadczenia. Jeśli jesteś otwarty, zaufany i pozytywny (oczywiście zachowując ostrożność), prawdopodobnie będziesz mieć ciepłe, wspaniałe doświadczenia. To może hałas Flakey dla niektórych ludzi, jednak szczerze mówiąc, to moje doświadczenie, a także słyszałem od wielu innych.

Istnieją pewne pomysły na moim poście na blogu w Indiach, takie jak skłonienie kogoś do taksówki w nocy, a także przyniesienie telefonu komórkowego, a także moje nadmierne rekomendacje są dwojaki.

Jak kobiety podróżujące muszą w Indiach? Czy w przypadku standardowych ubrań najlepiej jest zdobyć kilka strojów na rynkach? Jakie rodzaje?

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem instytucji „When in Rzym”ette. Skromność jest kluczowa w Indiach. Noszę indyjskie ubrania w Indiach, a także dostosowuję tylko, aby były o wiele bardziej zachodnie, gdy w Delhi, Bombaju, Bangalore, Rishikesh i Goa. Są to najbardziej zachodnie lokalizacje w Indiach.

Jesteś już w minusie w Indiach jako zachodnia kobieta, ponieważ jest niestety wielu facetów, którzy postrzegają zachodnie kobiety jako „łatwe”. Korzystanie z odsłonięcia lub skąpych ubrań po prostu zaostrza ten stereotyp. Z drugiej strony, stosując skromne, indyjskie ubrania, stanowi sygnał, że szanujesz kulturę. Odkryłem użycie indyjskich ubrań do otwieracza drzwi – do idealnego rodzaju drzwi.

Przynoszę własne buty, bieliznę, czapki, sprzęt zewnętrzny, cały ten rodzaj rzeczy; Poza tym dostaję trzyczęściowe „garnitury” (znane jako salwar kameez) w sklepach takich jak Fabindia i Anokhi. Oprócz specjalnych okazji, takich jak śluby, a także niektóre wydarzenia religijne, noszę sarees.

Zwykle uważam, że użycie fałszywego dźwięku ślubnego lub udawanie, że jest małżeństwem podczas podróży samodzielnie, nie jest świetnym pomysłem. Stwierdziłeś, że uważasz, że jest to naprawdę mądra rzecz do występu w Indiach. Czy możesz mi o tym powiedzieć dużo więcej?

Od wielu lat miałem indyjskiego partnera z Delhi, a także „ulepszyłem” go do męża, kiedy podróżowałem, a także użyłem złotego indyjskiego dźwięku (choć nie jest to tradycja indyjska). Odkryłem, że ludzie byli o wiele bardziej otwarci, ciepli i opiekuńcze wobec mnie, kiedy odkryli, że jestem „poufnym kulturowym”.

To może nie działać dla wszystkich, musisz zapoznać się z kulturą indyjską, jednak działa to dla mnie.

Słyszałem, że często miejscowi w Indiach będą się na ciebie zwracać, szczególnie jeśli zobaczą, że jesteś oszukany przez innych. Czy odkryłeś, że to prawda?

Tak, to było moje doświadczenie. Podobnie jak wiele krajów orientalnych, Indie są niezwykle domem, a także kulturą nastawioną na społeczność, a także materiał społeczny jest wyjątkowo silny.

Jeśli jesteś wykorzystywany, zagrożony, oszukany lub coś w tym rodzaju, a także zainteresowanie tego, szanse są wielkie, że ludzie będą zebrać się wokół ciebie, a także zabezpieczyć cię. Uważam, że jest to szczególnie prawdziwe dla kobiet. Słyszałem, że wiele podróżników to stwierdza.

Są chwile, kiedy nie jest to świetna koncepcja uprzejmości; Często musisz mówić, nawet Holler, a także zrobić zamieszanie. Trudne dla Kanadyjczyka takiego jak ja, jednak musiał się nauczyć. Posiadanie zaufania jest kluczową cechą dla kobiet -podróżnika solo.

Bycie kobietą w konwencjonalnym kraju, takim jak Indie, zapewnia możliwość dokładnego zrozumienia kobiet w warunkach, w których facet nie byłby mile widziany. Czy miałeś takie niezapomniane doświadczenia?

Och, tak, a także wiele do opowiedzenia. Mieszkałem w indyjskim domu domowym, a także był częścią rodziny mojego chłopaka, więc miałem wiele szans na interakcję z kobietami z rodziny. Mają odrębny świat w dużym stopniu.

Podczas podróży zawsze jest to świetna koncepcja, aby mieć oko na grupy kobiet lub kobiet podróżujących samotnie, a także zaprzyjaźnić się z nimi. To sprawia, że podróż jest o wiele bardziej interesująca, bezpieczniejsza, a także nigdy nie rozumiesz, dokąd będzie prowadzić.

Czy sugerujesz Indie po raz pierwszy solo podróżujące, czy sugerujesz, aby zaczęły się gdzieś bardziej łatwiej?

Trudno jest przekazać zalecenia dotyczące tego, ponieważ wszyscy są inni, wszyscy są w specjalnej podróży. Ogólnie rzecz biorąc, zachęcam do trzymania ręki przez pierwsze kilka tygodni w kraju, w ramach wycieczki grupowej, albo z kumplami, którzy rozumieją Indie lub którzy są Indianami.

Byłem zadowolony z terminalu lotniczego, kiedy po raz pierwszy pokazałem indyjskiego faceta, który zrozumiałem, kiedy był w Kanadzie, wiele lat wcześniej. Wprowadził mnie z powrotem do domu swojej rodziny w południowym Delhi… i ostatecznie ostatecznie byliśmy partnerami, a także jego gospodarstwem domowym.

Więc mi to pomogło! Zacząłem od Indii jako po raz pierwszy podróżny solo (z wyjątkiem krótkiej podróży w Kanadzie). Byłem w duchowej podróży, a także byłem wyjątkowo otwarty, wyjątkowo gotowy do zaakceptowania wszystkiego, co wydarzyło się jako lekcja życia. Być może to część powodu. Rozumiem, że dobrze się udało się również dla innych kobiet.

Wielu podróżników po raz pierwszy Indii zaczyna od Złotego Trójkąta: Delhi, Agra, a także Jaipur. Czy sugerujesz tę trasę? Jeśli nie, gdzie indziej?

Złoty trójkąt jest w wielu metodach świetną pierwszą ścieżką, ponieważ jest tyle infrastruktury turystycznej, podczas gdy w wielu innych częściach kraju nie ma nic. Jedynym problemem jest to, że istnieją roj, a także ramy ludzi, którzy żerują w tym regionie – żebraków, kierowców rikszy, reklam, oszustów itp. To niezwykle męczące.

Ale lubię Delhi (kiedy go rozumiesz, a także wyjść z centrum, turystycznego), a także Radżastan. Na pewno sugeruję Radżastan, oprócz Kerali, dla pierwszych podróżników w czasie.

Jakie regiony w Indiach zasugerowałbyś o wiele więcejdoświadczeni podróżnicy?

Gdy masz swoje „Indie Nogi”, możesz zacząć się rozgałęzić, a także udać się do miejsc drugiego poziomu, takich jak Rishikesh, Mysore, Pondicherry, Hampi, Mumbaj, Rezerwy Tygrysa, a także parki narodowe, długie przejażdżki pociągiem… To ma infrastrukturę turystyczną.

W przypadku kobiet nie sugeruję tak dobrze odległej od opartej ścieżki. Spośród niezwykle nagłośnionych ataków na zagraniczne kobiety podróżujące w Indiach w ciągu ostatnich kilku lat dwa były w prawdziwie odległych lokalizacjach, które moi indyjscy kumple mówią mi, że nawet nie podróżują.

Co chciałbyś przekazać kobietom podróżującym samodzielnie w Indiach?

Jestem bardzo świadomy, że postawy wobec kobiet w Indiach nie są najlepsze; Kobiety w Indiach nie mają poziomu szacunku, a także elastyczności, którą cieszymy się na Zachodzie. Jednak również uważam, że niebezpieczeństwa dla kobiet podróżujących były nieco sensacyjne przez media wywołujące strach. Absolutnie musisz być ostrożny, absolutnie musisz wykorzystać swój typowy zmysł, a także rozpoznać, że podróżujesz w standardowej kulturze.

Ale nie uważam, że troska jest uzasadniona. Zakpuływanie to niekorzystny sposób myślenia, który rodzi niekorzystne doświadczenia. Bądź ostrożny, jednak nie boi się. To moje motto.

Przeczytaj następny:

Przewodnik po pojedynkach solo w Indiach

Mariellen Ward jest ekspertem pisarzem podróży, a także odkrywcą kultury z siedzibą w Toronto, a także często Delhi. Oddychane, na wielokrotnie nagradzany blog podróżniczy o „sensownym doświadczeniu w podróży”, wpływają jej znaczne podróże w Indiach. Komponuje wiele drukowanych, a także na stronach internetowych, a także założyła Wegosolo w sąsiedztwie internetowej dla kobiet -podróżników solo. Mariellen to Kensington Explorer-Inside-inside-inside, a także odbiorca dotacji odkrywcy, którą wykorzysta do śledzenia życia Mirabai w północnych Indiach. Choć Kanadyjczyk z urodzenia, Mariellen uważa Indie za jej „kulturę duszy”, a także spędziła wiele lat zanurzając się w kulturze.

Możesz również odkryć Mariellen na Facebooku i Twitterze.

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju miejsca docelowego, sugeruję zakup ubezpieczenia na podróż przed podróżą do Indii. Nigdy bez niego nie podróżuję, a zawsze używam światowych koczowników.

Byłeś w indiach? Jakie są Twoje pomysły na solo podróżników? Udostępnij w komentarzach!

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejść subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *