10 rzeczy do zrobienia w Rosji [najlepsze miejsca do odwiedzenia w Rosji]

10 rzeczy do zrobienia w Rosji [najlepsze miejsca do odwiedzenia w Rosji]

Rosyjska wódka, ktoś? Debatowano, czy ten twardy napój pochodzi od polsko czy Rosjan, ale nie ma wątpliwości, że od dawna jest związany z tym drugim. Nawet samo słowo wódka pochodziło ze słowa „Voda”, które implikuje wodę po rosyjsku.

Serge Kutuzov
Oprócz dobrze znanego wyraźnego alkoholu kolejną rzeczą, która uczyniła Rosję nazywaniem się gospodarstwa domowego, było ZSRR lub wiele często nazywanych Związkiem Radzieckim. Podczas szczytu związek rozciągał się od Rosji do Azerbejdżanu i Tadżykistanu. Nawet po upadku Rosja pozostaje najważniejszym krajem na świecie do dziś, z wiekami opowieści, które należy dzielić, od czasów imperialnych po współczesną i potężną siłę, że jest teraz najlepsza.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Rosja Przewodnik Evisa dla Filipińczyków – pełny przewodnik krok po kroku procesu aplikacji online [z zrzutami ekranu]

Rzeczy do zrobienia w Petersburgu w Rosji z sugerowaną codzienną planem podróży

7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Petersburgu w Rosji

Lista najlepszych hosteli plecaków w Rosji

Spis treści

Kluczowe miasta w Rosji, co powinieneś zrobić w Rosji

1. Zobacz wydajność baletu
2. Odwiedź rosyjskie Kremlins
3. Miej szklankę autentycznego kvass
4. Idź opalanie pod Sochi Sun
5. Zapoznaj się z rosyjską sztuką i historią, chodząc do muzeów
6. Zobacz idealną mieszankę Wschodu i Zachodu w Kazanie
7. Odwiedź kościół na krwi
8. Doświadcz rosyjskiego sezonu zimowego
9. Wybierz się na wycieczkę do jeziora Bajkal
10. Odkryj tajemnice miasta umarłych
Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem do Rosji

Kluczowe miasta w Rosji

MOSKWA – To miasto jest stolicą kraju, a także najpopularniejszym miejscem docelowym wśród turystów. Moskwa jest domem dla praktycznie 12 milionów mieszkańców, a także dla bogatego dziedzictwa artystycznego i kulturowego, co jest podziwem wielu gości. Jedną z dumy tego miasta są występy baletowe, jedna z rzeczy, z których wielu jest znanych.

Petersburg-znany również jako Leningrad, drugie co do wielkości miasto Rosji pełni bardzo istotną rolę w historii kraju jako dawna stolica Imperium Rosji. To tutaj carowie i carinowie trzymali kiedyś sąd, zanim zostali usunięci przez rewolucjonistów w 1918 r. Jako stolica Imperium Rosji, miasto to jest wypełnione wielkimi pałacami i majestatycznymi katedrami, które natychmiast sprowadzą cię do czasu monarchy.

Jekaterinburg – Oto kolejne miasto w Rosji, które odegrało ogromną rolę w historii. W szczególności znajduje się dom ipatiev, w którym znajduje się ostatni car i cała jego rodzina, przeprowadzili tutaj rewolucjonistów. Tutaj także Boris Jeltsin, pierwszy prezydent Federacji Rosyjskiej, podniósł władzy.

SOczi – To miasto wyniosło w ostatnim czasie, że jest miejscem Igrzysk Zimowych 2014 i Pucharu Świata FIFA 2018. Leży nad Morzem Czarnym i jest dobrze znanym letnim miejscem dla Rosjan ze względu na jego subtropikalny klimat i piękne plaże.

VLADIVOSTOK-niezbędne miasto Rosji na Wschodzie i jest centrum Dalekiego Wschodniego Dystryktu Federalnego jest ostatecznym celem kolejki transsyberyjskiej. Vladivostok jest głównym portem kraju na Pacyfiku i jest graniczącym miastem z Koreą Północną i Chinami.

Co powinieneś robić w Rosji

1. Zobacz wydajność baletu

Rosja może być jednym z wiodących krajów na świecie, gdy dotyczy sztuki tańca baletowego. I jako taki powinien być włączony na twojej liście jako jedna z rzeczy, które powinieneś wypróbować w kraju.

Bolshoi Theatre to znany teatr w Moskwie, w którym można zdobyć podania do programów takich jak Dziadek Nutcracker i Swan Lake. Musisz jednak szybko zdobyć bilety, ponieważ jest wielu sprzedawców domagających się, aby je sprzedawać za praktycznie 4 do 5 -krotności pierwotnych cen.

Najlepszym sposobem na zdobycie niesamowitych miejsc na dowolnym z ich programów jest zakup z oficjalnej strony teatru, który znajdziesz tutaj.

Jeśli planujesz obejrzeć balet w Petersburgu, możesz również rzucić przez Mariinsky, kolejny światowy teatr w kraju. Możesz także zdobyć bilety na dowolny z ich programów za pomocą ich witryny, którą znajdziesz tutaj.

2. Odwiedź rosyjskie Kremlins

Oto zabawny fakt: Moskwa nie jest jedynym miastem w Rosji, w którym znajduje się Kremlin (rosyjska cytadela). W kraju jest o wiele więcej rozproszonych.

Michael Parulava
Oczywiście pierwszym, który dotyczy umysłu, jest Moskiew Kreml (najczęściej znany jako „Kreml dla odwiedzających), który zajmuje bardzo istotne miejsce w historii kraju, ponieważ była rezydencją Wielkiego Księcia, a także religijną Centrum. Został zbudowany między XIX i XVII wieku przez jednych z najlepszych architektów w kraju i poza nią.

W dzisiejszych czasach stał się jednym z ośrodków turystyki w kraju, w którym ludzie podróżują z całego świata, aby zobaczyć znane rosyjskie kościoły prawosławne, takie jak Kościół ArchangEl i katedra Założona, w której miały miejsce królewskie wesela i koronacje.

Prawdopodobnie najbardziej odrębnym Kremlinem w kraju jest Kazan, rosyjskie miasto znane z tego, że jest kulturową mieszanką Wschodu i Zachodu. Ten Kreml siedzący nad rzeką Wołgi ma silny islamski charakter niż reszta współczesnych, które można prześledzić do dużej populacji muzułmańskiej miasta. Obok XVI -wiecznej katedry prawosławnej znajduje się największy meczet w Europie. W tym Kremlin mieści się także największy w rosyjskim halal halal hurahouse.

Kolejnym godnym uwagi Kreml, którego nie należy przegapić, jest ten w Veliky Novgorod, nazwał „dzieci” Kremla, który otrzymał nazwę od mężczyzn księcia o nazwie „Młodzież” lub „dzieci”, które tam mieszkały.

Pod dowództwem Ivana miasto przeszedł ogromne zawirowanie polityczne i, zgodnie z legendą, zaniepokoiło tylko wtedy, gdy gołębia od daleka wyłożyła się na krzyżu w katedrze St. Sophia i zwrócił się do kamienia.

3. Miej szklankę autentycznego kvass

Kvass, sfermentowany niewolniczy napar wykonany z chleba żyta, był podstawowym napojem po tej stronie świata. Często uważasz, że jest sprzedawany w straganach ulicznych i klasztorach, a latem był znanym odświeżeniem.

Oprócz umiejętności związanych z pragnieniem, KVASS jest również wypełniony dobrymi bakteriami, które są korzystne dla układu trawiennego.

4. Idź opalanie pod Sochi Sun

Igor Starkov
Nieoczekiwane jest wiedzieć, że podczas gdy wielu z nas wizualizuje Rosję jako zimny, zamrożony kraj w sezonie zimowym, ma miasta, w których można zachwycić subtropikalny klimat, taki jak Soczi. Usytuowany przy Morzu Czarnym, jest to miejsce letniego, którego nie będziesz chciał przegapić, gdy jesteś w Rosji.

Jedną rzeczą, która wyróżnia plaże Soczi od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, jest to, że brzegi są skaliste i pełne kamyków, w przeciwieństwie do wielu plaż z drobnym piaskiem. To jednak nie zabiera zabawy w nurkowaniu w ciepłe wody.

Większość tych plaż zarządza ekskluzywne ośrodki, więc aby upewnić się, że będziesz mieć najlepszy czas podczas wizyty, możesz zarezerwować najlepszy, który pasuje do twojego gustu z wyprzedzeniem.

5. Zapoznaj się z rosyjską sztuką i historią, chodząc do muzeów

Jako kraj z jego historią trwającą setki lat, nie jest nieoczekiwane znalezienie wielu muzeów i galerii sztuki, które mają zasadnicze artefakty i historyczne dzieła sztuki, które z pewnością łaskoczą fantazyj każdego, kto odwiedza kraj.

Jednym z najbardziej znanych muzeów sztuki w całej Rosji i na świecie jest Muzeum Hermitażu w Petersburgu. Ma znacznie ponad trzy miliony dzieł sztuki, a artefakty składały się z tysięcy obrazów, sztuki graficznej, rzeźb, plików archeologicznych i innych. Jest również znany z tego, że w przeszłości był byłym pałacem rosyjskich cesarzy.

Wyspa Khizi może nie zadzwonić do wielu z nas, ale ta mała wyspa jest lokalizacją jednego z największych rosyjskich muzeów na świeżym powietrzu. W tym kompleksie znajdziesz zabytki, kościoły, a nawet domy, które pokazują życie i kulturę ludu Karelia.

6. Zobacz idealną mieszankę Wschodu i Zachodu w Kazanie

Timur m
Znany jako Rosyjska Republika Tatarstanu (dom Tatarów, lud turecki), ten kraj jest idealną mieszanką wpływów wschodnich i zachodnich w Rosji. Tutaj znajdziesz muzułmanie i chrześcijanie żyjące spokojnie w tym historycznym, ale współczesnym mieście.

Kazan jest miejscem, w którym można znaleźć najbardziej odrębny Kreml w całej Rosji, a meczet Kul Sharif stoi w tej samej przestrzeni, co katedra Zwiastowania Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Najlepiej jest również poza Kazan, w którym znajdziesz świątynię wszystkich religii, miejsce, które składa hołd pokojowe współistnienie chrześcijan i muzułmanów w mieście.

7. Odwiedź kościół na krwi

Kościół ten stoi w tym samym miejscu, w którym niefortunna rodzina Romanow, w tym ich ojciec, cesarz Nicholas II, spotkał swoją śmierć w rękach bolszewików podczas rewolucji.

Dzisiaj rosyjski Kościół prawosławny, który został wzniesiony na tym samym miejscu, jest gospodarzem święta i konkursów na cześć dynastii Romanov. W kompleksie znajduje się również muzeum. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i zawsze interesowałeś się historią ostatniego imperium rosyjskiego, to miejsce jest dla ciebie.

8. Doświadcz rosyjskiego sezonu zimowego

Alexander Popov
Oczywiście, jaka byłaby wizyta w Rosji, gdybyś nie doświadczył sezonu zimowego sezonu zimowego przynajmniej raz w życiu?

W przeciwieństwie do wielu świata, który obchodzi Boże Narodzenie 25 grudnia, Rosjanie utrzymują swoją ucztę 7 stycznia. Sezon Bożego Narodzenia w Rosji jest znacznie bardziej cichym świętem niż na całym świecie, ale wciąż istnieją festiwale, które nadal można się zachwycić Mniej więcej w tym czasie w kraju.

Rosyjski festiwal sezonu zimowego w Moskwie obejmuje rzeźby lodowe, wydarzenia i wiele ładnych atrakcji w upamiętniu sezonu. Możesz kupować rosyjsko-toMed świąteczne prezenty na Revolution Square, jeśli odwiedzasz w tym czasie, ponieważ w okolicy znajdują się sklepy z lalkami Matryoshka i innymi konwencjonalnymi rosyjskimi rzemiosłem.

Nigdy też nie powinieneś przegapić oglądania Dziadka do Dziadka w królewskim balecie Moskiewskim, a także fajerwerków wyświetlających się nad czerwonym placem w sylwestra.

Sezon zimowy to także idealny czas na polowanie na północne światła w kraju. Dołącz do podróży na półwysep Kola, aby zobaczyć ten majestatyczny widok dla siebie.

9. Wybierz się na wycieczkę do jeziora Bajkal

Ekaterina Sazonova
Jezioro Baikal we wschodniej Syberii jest jak żadne inne jezioro na świecie w tym sensie, że jest najgłębsze i najbardziej znaczące tego rodzaju.

Ludzie z całego stada do tego starożytnego jeziora, aby pływać w tym, co jest uważane za jedną z najczystszych wody na świecie. Uważa się również, że woda w Bajkalu ma niesamowite nieruchomości, dając ludziom młodość, którą zawsze chcieli zachować.

W sezonie zimowym jezioro Baikal staje się również idealnym placem zabaw dla każdego, kto lubi wędkowanie pod lodem, porywanie na lodzie, a nawet psie sanki.

10. Odkryj tajemnice miasta umarłych

Jeśli masz ochotę na coś, co jest trochę niezwykłe, miasto zmarłych w Dragavs może wzbudzić twoje zainteresowanie.

W mieście znajduje się starożytny cmentarz, na którym ludzie chowali członków swojej rodziny wraz z ubraniami i dobrami. Cmentarz rozciąga się na około 17 kilometrów i jest miejscem spoczynku około 100 kamiennych krypt.

Uważa się, że w XVIII wiek w XVIII wiek miejscowy tkanina ogarnął się, więc ludzie są zmuszeni do życia w domach kwarantannych, albo czekać na ekspansywnym cmentarzu, dopóki nie umrą.

W dzisiejszych czasach dotarcie do lokalizacji wspomnianego cmentarza może być nieco trudno, ale nadal przyciąga uwagę turystów z całego świata ze względu na jego historię.

Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem do Rosji

Istnieje kilka sposobów na dotarcie do Rosji, w zależności od tego, skąd pochodzisz. Ludzie z krajów europejskich, takich jak Wielka Brytania, mogą podróżować do Rosji na pokładzie pociągu lub prowadzenie samochodu.

Oczywiście zawsze możesz pójść typową trasą i dostać bilety samolotowe do Rosji. Ma kilka międzynarodowych lotnisk, na których można wylądować.

Większość narodów jest zobowiązana do przebywania wizy w Rosji. Wizy podróżne dla Rosji są ważne do 30 dni i nie można ich przedłużyć. Danie wizy do Rosji zajmie Ci od 4 dni roboczych do 6 tygodni, w zależności od potrzebnego typu.

Ubiegając się o wizę rosyjską, powinieneś zebrać wszystkie podstawowe pliki, takie jak paszport, wypełniony formularz aplikacji, zdjęcie wielkości paszportu i pliki wspierające, takie jak kupon hotelowy, kupon podróżnika i potwierdzenie rezerwacji.

Ogólnie rzecz biorąc, Rosja jest bezpiecznym krajem do odwiedzenia, zwłaszcza jeśli przebywasz w większych miastach, takich jak Moskwa lub podróżujesz drogą transsyberyjską. Jednak niektóre miejsca, takie jak granica z Ukrainą i regionem Kaukazu Północnego, są ryzykownymi miejscami, które można rozważyć na tym, co w międzyczasie.

Poza tym inne rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas podróży do Rosji, to drobne zbrodnie, takie jak kradzież, kieszonka i oszałamiające taksówki. Podobnie jak w przypadku każdego innego miejsca docelowego, zawsze bądź czujny za każdym razem, gdy jesteś poza domem i unikaj podróży poza miasto w nocy.

Policja może cię również powstrzymać w danym momencie, aby spojrzeć na twoje dokumenty, więc zawsze ważne jest, aby je podjąć. Zawsze miej ze sobą paszport, a także wszelkie inne pliki, które pomogą pokazać Twoją tożsamość. Jeśli nie zaoferujesz żadnego z nich podczas przesłuchania przez policję, możesz stawić czoła zatrzymaniu lub grzywnom.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, gdy w Rosji jest nigdy nie pić wody z kranu. Nawet miejscowi tego nie robią, więc nie ryzykuj swojego zdrowia, próbując go i zamiast tego pobieraj wodę butelkowaną. Ponieważ rury wodne w kraju są już bardzo stare, woda może być naprawdę zła i niewłaściwie odkażona.

Niektórzy ludzie martwią się, że podczas gdy chodzą, mogą mieć twardy Tim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *