Albańskie jedzenie: 10 must pobocznych posiłków w Albanii

Albańskie jedzenie: 10 must pobocznych posiłków w Albanii

Przed naszą 10-dniową podróżą z Wild Nation of Albania nie wiedzieliśmy wiele o historii, nie byliśmy trochę pewni kultury Jako zwyczaje, podobnie jak wielu zdecydowanie nie byli w stanie dokładnie ustalić, jak smaczne jest albańskie jedzenie!

Miasto Berat UNESCO to dom do kilku najlepszych potraw, jakie kiedykolwiek jadliśmy. Gdziekolwiek.

Być może jadliśmy tylko w jednej restauracji w mieście (restauracja Mangalemi), jednak ponieważ jedzenie było autentyczne Albańskie, domowe posiłki były pyszne, a koszty były o wiele więcej niż uczciwe.

Fantastyczne albańskie jedzenie można odkryć w całym kraju, jednak potrawy, które wyróżniały się najczęściej, zostały odkryte w Berat.

Z Berat śródlądowych dokonaliśmy również naszej metody do linii brzegowej, gdzie odkryliśmy o wiele bardziej przepyszne albańskie jedzenie, z włoskim płomieniem.

Podczas gdy albańskie jedzenie nie jest rozumiane jako najbardziej widoczne lub najlepsze na świecie, jak inne powszechnie znane kuchnie (chińskie, meksykańskie, włoskie itp.), Jest absolutnie wyjątkowa, smakowa i pyszna!

Sprawdź 10 przepysznych potraw z naszych podróży w Albanii.

Spis treści
1. Świeżo złapane krewetki
2. Fëgesë
3. Tavë Kosi
4. Perime në scarë
5. Fileto pule me panna dhe kerpudha
6. Chocolate Delight!
7. Specjum mnie glizë
8. Byrek Mangalemi
9. Pizza
10. Shëndetli
Ciesz się smacznym jedzeniem w Albanii!

1. Świeżo złapane krewetki

Znajdując się idealnie na Morzu Jonicznym, nie jest zaskoczeniem, że świeże owoce morza są wyróżnione zarówno w przypadku turystów, a także mieszkańców Sarandy.

Rybacy oferują swój połów wcześnie rano ideał wzdłuż promenady dla pieszych, więc jeśli chcesz rzucić okiem na rybę w ofercie, udaj się tam około 9:00, a także go sprawdzić. Konieczne jest jadalni nadmorowi podczas uczty na świeżo złapanych krewetkach.

Koszt: 1500 wszystkich (12 USD) za 15 krewetek

2. Fëgesë

Ten podstawowy posiłek był jednym z naszych posiłków na lunch.

Zielona i czerwona papryka, wraz z pomidorami skórnymi, a także cebulą są gotowane z twarogu, a także przyprawami. Produkt końcowy to gruby dip, który wraz z odrobiną chleba jest naprawdę raczej wypełniający.

Koszt: 300 wszystkich (2,40 USD)

3. Tavë Kosi

Albańskie jedzenie jest rozumiane za to, że występuje jagnię, a także cielęciny, a także Tavë Kosi to jedna z najbardziej cenionych potraw w kraju.

Lamb jest pieczony w glinianym posiłku z jajkami, a także jogurtem. Rezultatem końcowym jest danie przypominające quiche z delikatnym mięsem i lekkim, kremowym polewą jaj.

Koszt: 500 wszystko (4,00 USD)

Planujesz wycieczkę do Albanii? Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży!

Ważne jest, aby przedstawić ubezpieczenie podróży przed rozpoczęciem podróży do Albanii. To jedna rzecz, którą zawsze musisz się spakować. World Nomads jest znaczącą opcją zarówno dla turystów, jak i podróżników. Przejdź do swoich szczegółów poniżej, aby uzyskać bezpłatny cytat:

4. Perime në scarë

Warzywa grillowane są widoczną przystawką lub akompaniamentem nie tylko w albańskim jedzeniu, ale wszystkich wschodnich Bałkanów.

Zazwyczaj bakłażana, cukinia, pomidory, cebula, a także papryka są wybranymi warzywami, a także często ser zostaną rozpadu na wierzchu.

Koszt: 300-400 All (2,40-3,20 USD)

5. Fileto pule me panna dhe kerpudha

Przetłumaczone jest to grillowana pierś drobiu z sosem kremowym, a także świeżymi grzybami. Biorąc pod uwagę, że jagnięcina i cielęcina są najwybitniejszymi mięsami w Albanii, jest to mile widziana zmiana, aby zobaczyć drób w menu!

Koszt: 650 All (5,25 USD)

6. Chocolate Delight!

Kultura kawiarni, łącznie z „dolces” (słodycze lub desery po włosku) są widoczne w Albanii.

Ludzie siedzą w kawiarniach podczas nadciągania papierosów, pijąc espresso, a także jedząc te smaczne desery. Zasadniczo była to czekolada z odrobiną ciasta w środku. To było bardzo bogate i wyjątkowo pyszne.

Koszt: 150 All (1,20 USD)

7. Specjum mnie glizë

Żółta, pomarańczowa lub czerwona papryka są nadziewane ryżem, twarogiem i przyprawami, zanim zostaną upieczone w piekarniku. To była jedna z naszych ukochanych albańskich potraw, ponieważ pękała z smaku, a także był zdrowym wyborem.

Koszt: 250 wszystkich (2,00 USD)

8. Byrek Mangalemi

To specjalna restauracja Mangalemi, to smaczne pikantne ciasto. Uzupełnienie thiN Crust to puszysta mieszanka dyni, ziemniaków, twarogu, a także nutę cytryny. Boski!

Koszt: 250 wszystkich (2,00 USD)

9. Pizza

Ze względu na wielki włoski wpływ w Albanii istnieje wiele włoskich potraw w menu – pizza, makaron, risotto, a także więcej.

Chociaż nie ma nic takiego jak pizzę we Włoszech, pizze opalana drewnem w Albanii są naprawdę dobrze wykonane, a także można je odkryć w całym kraju.

Mieliśmy parę, kiedy mieszkaliśmy wzdłuż Morza Jońskiego.

Koszt: 550 All (4,45 USD) za dużą pizzę Pepperoni

10. Shëndetli

To ciasto z orzechów miodnych jest normalnym albańskim deserem, a także jest niezwykle widoczne.

Jest wykonany ze wszystkich normalnych podejrzanych o ciasto – sodę oczyszczoną, mąkę, cukier, jajka – jednak to, co go wyróżnia, to dodanie miodu, a także orzechów włoskich.

Ponadto, gdy ciasto jest gotowe, na ciasto wylewa się gorący syrop wykonany z wanilii, cukru, wody, a także goździków, a także delegowanego namoczenia. Ten deser jest smaczny, a także nie jest tak wspaniały.

Koszt: 150 All (1,20 USD)

Ciesz się smacznym jedzeniem w Albanii!

Czasami podczas podróży mamy tendencję do trochę zmęczenia z tego samego kuchni. Jednak albańskie jedzenie miało wystarczającą ilość zasięgu, aby zaspokoić wszystkie nasze pragnienia jedzenia podczas podróży po kraju.

Podobała nam się prawda, że ​​praktycznie wszystko, co kupiliśmy z menu, byłoby nie tylko pyszne, jakkolwiek tanie. Pozwól nam zrozumieć, które smaczne albańskie potrawy dodasz do tej listy!

Czytaj więcej: aklimatyzacja do Albanii: nasze 10 dni podróży

Jak ten artykuł? Przypiąć!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *