10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Trogir, Chorwacja [z sugerowanymi wycieczkami]

10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Trogir, Chorwacja [z sugerowanymi wycieczkami]

Czy planujesz wkrótce podróżować do Trogir w Chorwacji? Przeczytaj nasze pomysły na temat rzeczy do zrobienia w Trogir z sugerowanymi wycieczkami!

Zdjęcie Mateusz Gazda CC By-ND 2.0
Trogir, położony na centralnym wybrzeżu Adriatyku w Chorwacji, jest obowiązkowy podczas pobytu w kraju! Mały, ale czarujący, przyjemnie jest spacerować po ulicach i odkrywać swoją historię. Jeśli jesteś na wakacjach w Split lub jego otoczeniu, absolutnie idź i sprawdź to miasto. Całe miasto jest dostarczane jako miejsce światowego dziedzictwa. Należy go sprawdzić za historyczne centrum, takie jak katedra, zamek lub pałace weneckie. Również na wąskich ulicach możesz przestać jeść i pić w wielu barach, restauracjach, sklepach z ciasta i zdobyć pamiątki w uroczych małych sklepach w historycznym centrum. W tym krótkim przewodniku odkryj o wiele więcej o Trogirze.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Jak ubiegać się o wizę w święta Chorwacji z paszportem Filipin

Najwyższy przewodnik po Istrii, Chorwacja

10 powodów, dla których Istria, Chorwacja jest najwyższym miejscem docelowym par!

7 dni Bałkański plan: Przewodnik po tym, jak sprawdzić Chorwację, Czarnogórę i Bośnię i Hercegowina

10 najlepszych chorwackich standardowych potraw, które musisz zjeść [najlepsze lokalne jedzenie w Chorwacji]

Spis treści

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Trogir, Chorwacja1. historyczne miasto trogir
2. Katedra św. Lawrence i wieża dzwonowa
3. Centralny plac w trogir
4. Fortress Kamerlengo
5. Promenada nabrzeża
6. Palace Cipiko
7. Kaplica Ivana Orsini
8. Wieża Vitturi
9. Północna brama
10. klasztor św. Dominika

Gdzie zatrzymać się w Trogir, Chorwabudget Hotel
Luksusowy hotel

Jak iść do Trogir, Chorwacja z Londynu

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Trogir, Chorwacja

1. Historyczne miasto Trogir

Zdjęcie Nicka Savchenko CC By-SA 2.0
Stare miasto Trogir znajduje się na bardzo charakterystycznej małej wyspie. Ładne miasto, które jest bogate w historię. Zobacz oszałamiające budynki z epoki weneckiej dla tych, którzy kochają historię. Jego małe alejki są naprawdę przyjemne do spacerów. Na ulicach znajdziesz wiele sklepów i restauracji, prawie obowiązkowych do zatrzymywania się i jedzenia, aby spróbować dobrych ryb lub normalnych lokalnych potraw.

Sugerowana wycieczka: Trogir 1,5-godzinna wycieczka miasta

2. Katedra św. Lawrence i wieża dzwonowa

Zdjęcie Stefano Merli CC By-SA 2.0
Bardzo oszałamiająca katedra z XIII wieku w stylu romańskiej i gotyckiej. Dominując do innych konstrukcji wyspy, jest centralnym punktem orientacyjnym Starego Miasta. Między XIV a XVI wieku zbudowano 47 m wysokości od XVI i XVI wieku. Wspinanie się na dzwonek jest jednak trudne i nie zalecane dla osób podatnych na zawroty głowy. Ale wspinaczka jest warta wysiłku.

3. Centralny plac w trogir

Zdjęcie FINDIN_A_ATTIC CC przez 2.0
Główny plac jest największym i dużo oszałamiającego kwadratu w Trogir. Katedra, ratusz i inne stare budynki znajdują się tutaj. To małe serce trogiru ma tak wiele piękności architektonicznych w tak intymnej przestrzeni. Bary, które atakują połowę kwadratu, nie psują atmosfery.

4. Fortress Kamerlengo

Zdjęcie Kurt Bauschardt CC By-SA 2.0
Oszałamiająca forteca, położona na końcu promenady morskiej. Widok zamku Kamerlengo, normalny przykład średniowiecznej fortecy, jest imponujący. Został zbudowany w XV wieku przez Wenecjan w ramach systemu obronnego miasta z ataków Imperium Osmańskiego. Zewnętrzna część fortecy jest naprawdę wspaniała i obowiązkowa!

Sugerowana wycieczka: Trogir City: przewodnia wycieczka do dziedzictwa UNESCO

5. Promenada nabrzeża

Zdjęcie CARINE06 CC BY-SA 2.0
Bardzo wielka promenada przed starym miastem. Jest tu wiele restauracji, w których możesz napić się i podziwiać często znaczące jachty leżące w porcie. Twierdza znajduje się również na końcu promenady.

6. Palace Cipiko

Zdjęcie Helen Penjam CC przez 2.0
Jeśli wejdziesz do Starego Miasta przez North Gate, zobaczysz tę wspaniałą fasadę z gotyckim oknami i ulgami. Naprzeciw katedry w pałacu Cipiko mieścił się szlachetna rodzina miasta w XV wieku. Książęczną rezydencję zbudowaną dla jednej z najbardziej znanych rodzin Trogir. Tylny portal został wyprodukowany w XIV wieku przez popularnego rzeźbiarza z Trogir: Ivan Duknovic.

7. Kaplica Ivana Orsini

Zdjęcie Remus Pereni CC przez 2.0
Kaplica Ivana Orsiniego jest autentycznym cudem, została zbudowana w lokalnym wapieniu i zainspirowana świątynią Jowisza, z pałacu dioklecjana, w Split. Jest uważany za jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszych dzieł renesansu Dalmacie.

8. Wieża Vitturi

Zdjęcie FINDIN_A_ATTIC CC przez 2.0
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście, a na pewno najbardziej charakterystyczna wieża. Znajduje się idealnie obok nabrzeża, więc nie można go nie zauważyć ani przegapić. Sam budynek sięga XV wieku.

9. Północna brama

Zdjęcie Person Fawkes CC By-SA 2.0
Najlepiej znana i najładniejsza bramanull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *