Najlepszy widok Eiffla Tower: Trip Montparnasse, Paryż

Najlepszy widok Eiffla Tower: Trip Montparnasse, Paryż

To nie była tylko moja pierwsza noc w Paryżu. To była moja pierwsza noc poza Azją. Przysięgałem, że świętowałem go z najlepszym widokiem francuskiej stolicy.

Szybka konsultacja z moim najlepszym przyjacielem, Google, dostarczyła mi kilku sugestii: bazyliki Sacré-Cœur, dachu Center Pompidou, a także samej wieży Eiffla. Najbardziej przekonującym była Trip Montparnasse 56, „The City’s One, a także tylko wieżowca”. Najlepszy pogląd na Paryż, obiecano oceny. Dziel

Po popołudniu polegającym na pozostawieniu śladów wzdłuż Champs-Élysées, do Montparnasse poszedłem. Szybki spacer doprowadził mnie do bazy giganta o długości 689 stóp. Sama wieża wyglądała na dość nowoczesną, okropnie poza lokalizacją wśród struktur, które pojawiły się od stuleci. Pracownicy przy drzwiach wprowadzili mnie do najszybszej windy, tej, która przerywa pasażerów bezpośrednio na 56. piętro. W zaledwie 38 sekund dotarłem do pokładu widzenia. Nie było wielu turystów, wyraźny kontrast do długich linii w Eifflu.

Byłem tam również wcześnie. Zorganizowałem tutaj, że złapałem paryskie zachód słońca, więc gwarantowałem, że będę tu około szóstej wieczorem. Nie pamiętałem jednej rzeczy: w tej części świata o tej porze roku Słońce nie powstaje do około 20:30. Miałem znacznie więcej niż dwie godziny do stracenia.

Oczekiwanie nie jest problemem w Trip MontParnasse. Pokład widzenia oferuje niezakłócony 360-stopniowy widok miasta. Nie brakuje spektakularnej scenerii. Na południu rozciąga się na cmentarzu Montparnasse, a także na zachód, wieża Eiffla, kościół Saint-Sulpice, a także Cathedrale Saint-Louis des Invalides. Lornetki oferują lepszy wygląd, a także kawiarnia wewnętrzna oferuje poczęstunek wyczerpanymi odwiedzającymi (oczywiście za opłatą).

Lornetki są oferowane dla tych, którzy pożądają lepszego wyglądu.
Widok na cmentarz Montparnasse z wieży
Cathedrale Saint-Louis des Invalides
Kościół Saint-Sulpice

Kiedy słońce zaczęło drażnić się z nurkowaniem, pobiegłem na schody, aby uzyskać dostęp do zewnętrznego talii dachowej, gdzie tylko kilku turystów pozostało. Odkryłem obszar, a także byłem świadkiem niebiańskiego programu. Chmury obnażyły ​​ich ciemniejsze podszewki, gdy światło zaczęło się maleć. Słońce, wreszcie odpoczywając, stało się idealnym tłem do potężnej wieży Eiffla. To był cudowny obraz, tak cudowny, że nakazał i tak już gęsty tłum wyciągnął telefony, a także kamery, a także złapanie #ThatWonderfulMoment.

Ale światła pochodzące z gadżetów nie były dopasowane do tego, co wydarzyło się dalej. Kiedy wieczór z zadowoleniem przyjął swoją pierwszą szczyt godziny, wieża Eiffla pokazała trochę połysku, zmuszając podziwiające dusze obok mnie do wytrzymania nieco dłuższego zwiększania telefonów. Podobnie jak zachód słońca kilka minut wcześniej, pokaz świetlny był ulotnym doświadczeniem, czymś, co musisz wziąć w ciągu kilku minut.

Widok zachodu słońca z Montparnasse 56
Wieża Eiffla o zachodzie słońca i zmroku.
Turyści oglądający zachód słońca.
Capture #thatWonderfulMoment!
Wieża Eiffla w nocy
Ci, którzy nie udało się zdobyć pierwszego biegu, złożyli się na podłodze, wciąż zajmując się wieloma znanym punktem orientacyjnym w Europie. Iskry wróciłyby po godzinie; czekali. Przyjaciele zrobili toast, a entuzjaści podzielili się pocałunkiem – praktycznie wszyscy mieli szampan w jednej ręce. Zachowały się zarówno ekonomiczne, jak i podekscytowane połówki, jednak oszczędność wygrała w końcu jednym spojrzeniem na to, co było w moim portfelu. może następnym razem.

Tour Montparnasse 56
33 Avenue du Maine, 75015 Paris

Opłata za wstęp:
Dorośli (21+), 14,5 EUR
Młodzież/studenci (16-20), 11,50 EUR
Dzieci (7-15), 9 EUR

Godziny pracy:

1 kwietnia – 30 września
Codziennie, 9:30-21:30

1 października – 31 marca
Niedziele-czwartek od 9:30-20:30
Saturday w piątki 9:30-21:00

Jak dostać się do Montparnasse Tower: Weź The Montparnasse – Bienvenüe Station (linie 4, 6, 12, i 13), a następnie przestrzegać wskazań do potknięcia się Montparnasse.

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Od Londynu do Paryża – niedroga metoda

Pierwszy raz w Paryżu: 6 sugestii, o których należy pamiętać

Paryż z ograniczonym budżetem: przewodnik podróży i harmonogram

5 najlepszych oszustów w Paryżu, które można zobaczyć i dokładnie ich zapobiegać

Jak dostać się do Paris City Center z Charles de Gualle Flight Terminal

5 powodów, dla których można pobać w hotelu LE 123 Elysees podczas następnej podróży do Paryża

Paryż: 30 najlepszych rzeczy do zrobienia i lokalizacji do przejścia

15 najlepszych podróży z Paryża

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *