Więcej niż mistrzowska klasa – Nauczenie się ostryg prosto z morza

Więcej niż mistrzowska klasa – Nauczenie się ostryg prosto z morza

Zdecydowanie nie ma lepszego nauki, jak shuck ostrygi niż na brzegach jednego z najlepszych regionów ostryg na świecie. Podróżujemy do Sapphire Coast i Broadwater Oyster Farm na Pambula Lake w południowej NSW, aby zabrać naszą shucka.

Niedaleko południowej granicy Nowej Południowej Walii, niesamowite wody wybrzeża Sapphire produkują najlepsze ostrygi w Sydney na świecie.

Oraz wybitna farma Oyster Broadwater, rodzinna usługa, która uprawia te ostrygi od ponad 20 lat, pokazują nam, jak shuck.

Sprawdź nasze wideo z Pambula Lake, Broadwater Oyster Farm oraz naszej klasy Shucking and Degusting.

Wjeżdżamy na parking w pobliżu rzędu szop rybaków, które wynoszą nabrzeże patrzące nad jeziorem Pambula. To porywająca widok; Martwy płaski połysk perłowego jeziora obrzeżał drzewami i przodem przez mały port.

Podczas ich cumowań OysterCatcher z płaskim dnem stawia powolne tańce z cieniami, które kołyszą się w kryształowych głębokościach jeziora.

Tego się spodziewaliśmy, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o szlaku Oyster Sapphire Coast.

Ukryte w wysokich gałęziach gumtrees, które chwytają parking, pingujące wezwania ptaków dzwonowych prześladują przed nami eteryczną panoramę.

Przez chwilę po prostu stoimy i patrzymy.

Od czasu do czasu pelikan przecina V przez lustro jeziora, a także pomarańczowy i piepkowy błysk ostrygów – tym razem – zoomem, z dumą z powodu widoku.

Obietnica świeżych ostryg urodzonych i podniesionych tylko metrów od nas czerpią z naszej zadumy. Szkolny dzwonek: nasza klasa ostrygowa zacznie się.

Jak shuck ostrygi z braswwaterą ostrygową, Pambula Lake

Podróż jest (lub musi być) zawsze pełna chwil, które pozostają z tobą na zawsze. Ale nie ma tak wielu, że dostarczają ci również namacalnych umiejętności.

Nasza klasa to biały stolik odziany na pościel, idealny na skraju jeziora, gdzie czekają noże, rękawice rękawiczne i ręczniki herbaciane.

Nasz nauczyciel, uroczy Mel, przechodzi nas krok po kroku przez najlepszy sposób na otwarcie ostryg. Najpierw usunięcie nadmiaru skorupy na zawiasach, a następnie nagrody i otwieranie ostrygi, przecinając mięsień połączony z skorupą, a następnie odwracając mięso ostrygowe i spada je, sprawia, że ​​wygląda to łatwe.

Na początku jest to trudne, ale pod czujnym produkowaniem Mela szybko się poprawia.

Jest to uproszczona pięciostopniowa instrukcja o tym, jak shuck ostrygi:

1. Złam zawias końcówką noża
2. Nagruj pociski od siebie o szeroką krawędź
3. Wytnij górne połączenie ze skorupą ostrą krawędzią
4. Wytnij dolne połączenie ze skorupą ostrą krawędzią
5. Odwróć ostrygę z płaskim ostrzem

Mel mówi nam również kilka sztuczek dotyczących zauważania podejrzanej ostrygi lub tej, która została już zjedzona przez drapieżnika, a następnie o procesie ich uprawy, co wpływa na ich smak, a następnie na ich zjedzenie.

Najpierw próbujemy ostrygi samodzielnie.

Nigdy wcześniej nie próbowaliśmy ostryg prosto z morza, a doświadczenie jest zupełnie inne niż każda ostryga, którą mieliśmy w przeszłości. Gdy będziesz miał świeże ostrygi we własnej solance, nigdy tego nie zapomnisz.

Płyn wewnątrz skorupy ostrygi naprawdę powiększa smak i teksturę, a także opowiada o tym, skąd pochodzi ostryga. Podobnie jak w terroiru, o których mówią twórcy wina, koneserzy ostryg mają „Merroir”-warunki i miejsce, w którym rosną ostrygi.

Ostrygi w Pambula są zwykle mniej słone niż ich krewni Merimbula, które mają również wyższą mineralność z powodu znacznie większej ilości wody soli fizjologicznej i piaszczystego destru. Ponadto linie ostryg Broadwater znajdują się w obszarze z znacznie większą trawą morską, więc ostrygi ma znacznie więcej słodyczy.

Jeśli miałeś ostrygi w restauracji, są szanse, że nie mieliby w środku oryginalnej solanki. Wiele miejsc spłukuje swoje ostrygi przed podaniem, i chociaż nadal masz smak skorupiaków, nad całym smakiem jest naprawdę wycofany.

Następnie próbujemy ostrygi z małą cytryną, a następnie kilka dodatków, w tym kawior Link Finger Lime, który jest doskonały. Nawiasem mówiąc, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o australijskich limonkach palców i skąd pochodzą, sprawdź naszą historię tutaj.

Ale potem Mel pokazuje nam sztuczkę, która wszystko zmienia.

Na zawsze.

Mówi nam, żebyśmy nalała się trochę z naszego błyszczącego białego wina na naszą kolejną ostrygę. Nagłe uderzenie i niewielka kwasowość szampana robią coś wspaniałego dla ostryg i jego intensywnej solanki.

Zdecydowanie coś do wypróbowania następnym razem, gdy będziesz mieć ostrygi i szampana do ręki.

Inne doświadczenia w ostrygach Broadwater

Oprócz klas chrzczących, Broadwater używa kilku innych doświadczeń. Mają sery i talerze degustacyjne z lokalnymi produktami lub taceami świeżo suszonych ostryg do jedzenia na stolikach zewnętrznych.

Możesz także mieć pełnoprawne piknikowe utrudnienia i wycieczki kajakowe wokół jeziora, imprezy grupowe, wycieczki z farmy i możliwość spotkania Sue McIntyre i Grega Cartona, przyjaznych właścicieliBroadwater.

Ostrygi Broadwater są głównym dostawcą ostryg Sydney Rock do wszystkich okolicznych restauracji i sklepów, więc za każdym razem, gdy kupujesz ostrygi w regionie, prawie zawsze jesz swoje. Sprzedają również bezpośrednio publiczność tutaj w ich „drzwiach Shellar Farm”, a także możesz kupić online.

W rzeczywistości, gdy tylko wróciliśmy do domu, kupiliśmy trzy tuziny niekwestionowanych ostryg (12 każdego rozmiaru – koktajl, wybór i premium) i przybyli za kilka dni.

Ostrygi skalne w Sydney mogą trwać do 10 dni poza wodą. Wszystko, co musisz zrobić, to zachować chłód, ciemny i wilgotny. Wiadro w pralni z mokrym ręcznikiem nad górą załatwia sprawę. Nie wkładaj ich do lodówki lub w wodzie: to ich zabije.

Jeśli ktoś pozostanie otwarty, źle pachnie lub wyglądaj trochę pomarszczony, wyrzuć je. Broadwater daje ci kilka dodatkowych w każdym zakupie na wszelki wypadek.

Co to jest szlak Oster Sapphire Coast?

Sapphire Coast, słynie z ostryg, jest miejscem, w którym kochasz te przysmaki i chcesz dowiedzieć się o nich dużo więcej.

Sapphire Coast Oyster Trail biegnie z Wapengo na północ od Bega w dół do Wonboyn, 20 km od granicy Victoria.

Przez cały ten rewelacyjny odcinek wybrzeża 100 km możesz doświadczyć ostryg Sydney Rock we wszystkich ich formach i nigdy nie świeższe.

Sprawdź najlepsze pomysły Sapphire Coast, aby doświadczyć tego wyjątkowego regionu dla siebie.

Dotarcie do Sapphire Coast

Jest to sześć godzin jazdy od Sydney i siedem godzin jazdy od Melbourne do Merimbuli (na szczęście istnieje wiele opcji na przemyt po drodze) i zaledwie trzy godziny w samochodzie z Canberry.

Możesz także polecieć na lotnisko Merimbula – to nieco ponad godzinę od Sydney i Melbourne, ale gdzie jest w tym zabawa?

Christina i Jim z właścicielem Broadwater Oysters, Sue McIntyre

Sprawdziliśmy ostrygi Broadwater jako goście mediów we współpracy z Sapphire Coast Tourism, ale nasze opinie pozostają nasze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *