Czy naprawdę możesz przeprowadzić się za granicę?

Czy naprawdę możesz przeprowadzić się za granicę?

Wielu z nas marzy o przeprowadzce za granicę. Ale co tak naprawdę potrzeba, aby przeprowadzić się do innego kraju? Poniżej znajduje się kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przed przeprowadzką za granicę.

Edukuj się na temat praw i kultury

Przeprowadzka do nowego kraju może oznaczać konieczność przestrzegania nowych zasad i zwyczajów. Niektóre z tych nowych zasad i zwyczajów mogą być na lepsze, ale inne mogą być na gorsze. Ważne jest, aby edukować się na temat praw i kultury, aby ustalić, czy możesz odpowiednio się dostosować.

Zdecyduj, czy musisz nauczyć się nowego języka

Nie trzeba uczyć się innego języka, jeśli już jesteś dwujęzyczny lub planujesz przenieść się do innego kraju anglojęzycznego. Jeśli jednak językiem urzędowym nie jest angielski i nie znasz żadnego lokalnego żargonu, może przynieść korzyści nauki podstawowych słów i zwrotów przed przeprowadzką. Podczas gdy wielu ludzi na całym świecie mówi po angielsku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadal spotkasz ludzi, którzy nie mówią po angielsku. W takich sytuacjach może być korzystne podstawowe lokalne umiejętności językowe. Powinieneś rozważyć, czy chcesz nauczyć się nowego języka, zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę.

Zważyć koszty

Przeprowadzka za granicę może być drogie. Oprócz kosztów lotów może być konieczne rozważenie wiz i sposobu transportu swoich rzeczy. Kiedy tam jesteś, musisz również wziąć pod uwagę koszty utrzymania w porównaniu z prawdopodobnym dochodem. W niektórych krajach względne koszty utrzymania mogą być znacznie wyższe. Powinieneś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na życie w takim kraju. Prowadzenie badań i przeglądanie liczb może być korzystne.

Wzależnienie od zobowiązań rodzinnych

Jeśli masz dzieci lub partnera, prawdopodobne jest, że chcesz, aby się z tobą przeprowadzili. Musisz ustalić, czy tego właśnie chcą. Przeprowadzka za granicę może nie być tego warta, jeśli niektórzy członkowie rodziny nie są w pełni stoją za decyzją o przeprowadzce.

Rozważ tymczasowy ruch

Warto wypróbować tymczasowy ruch, aby pomóc ustalić, czy życie za granicą jest dla Ciebie odpowiednie. Może to obejmować pobyt gdzieś przez sześć miesięcy lub kilka lat. Jeśli to się uda, możesz złożyć wniosek o nieokreślony urlop, aby pozostać. To zwykle jest to, co większość ludzi robi przed przeniesieniem gdzieś na stałe. W międzyczasie możesz rozważyć utrzymanie większości swoich rzeczy w magazynie na wypadek, gdybyś zdecydował się cofnąć – aby nie wysyłać materiałów za granicą tylko po to, aby potencjalnie je ponownie wysłać.

Zastanów się, co zostawisz

Przeprowadzka za granicę będzie wymagała poświęceń. Być może będziesz musiał zrezygnować z pracy i konkretnych hobby. Być może będziesz musiał zostawić niektórych przyjaciół i członków rodziny, z którymi możesz rozmawiać tylko praktycznie lub przez telefon. Mogą być nawet małe rzeczy, takie jak niektóre pokarmy, które być może będziesz musiał się poddać. Warto to rozważyć przed przeprowadzką – czy możesz oddać te rzeczy?

Zastanów się, co zyskasz

Ważne jest również, aby zastanowić się, co zyskasz. Wiele osób przeprowadza się za granicę, aby uzyskać lepszą karierę, na edukację lub ponowne połączenie z członkami rodziny. Dla innych jest to po prostu sposób na zdobycie nowych doświadczeń życiowych i nowych perspektyw. Możesz być na etapie swojego życia, w którym masz niewiele do stracenia i wiele do zdobycia. W takim przypadku przeprowadzka może być dla Ciebie właściwą opcją.

Związane z

Co rozważyć podczas przenoszenia rodziny za granicą dla niektórych ludzi, miving do nowego kraju jest po prostu częścią bogatej przygody życia, ale dla wielu innych jest to źródło stresu. Expats zgadzają się, że niezależnie od motywów, aby przeprowadzić się do innego kraju, przeprowadzka jest prawie zawsze emocjonalną kolejką górską, oba dla ciebie…
24 lipca 2019in w „Goście”

5 najlepszych miejsc do wolontariatu za granicą za granicą to świetny sposób na zobaczenie świata, jednocześnie przyczyniając się do społeczeństwa. Możesz zanurzyć się w lokalnych kulturach i doświadczyć szumu naprawdę robi różnicę. Możesz przygotować się na wolontariat za granicą, szczotkując swoje umiejętności językowe i sprawdzając…
28 czerwca 2019 r. „Podróżuj po świecie”

Jak w pełni wykorzystać każdą drogę podróżując z rodziną, łatwo jest poczuć się, jakbyś nigdy nie chcesz zakończyć podróży. Niezależnie od tego, czy oznacza to podekscytowanie podróży, powstrzymało twoje dzieci przed kłótni na tylnym siedzeniu, czy też rozkoszujesz się każdą chwilą przygody. W rezultacie – możesz…
30 marca 2021 w „Goście”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *