10 nieudanych doświadczeń na Sunshine Coast, Queensland

10 nieudanych doświadczeń na Sunshine Coast, Queensland

poniżej 90 minut na północ od Brisbane, wybrzeże Sunshine Queensland ma tyle do zaoferowania. Złożyliśmy tutaj tylko 10 najlepszych rzeczy do zrobienia, jednak jak tylko dotrzesz, zdajesz sobie sprawę, że jest to wierzchołek, jaką jest wersja góry lodowej.

Od nieskazitelnych plaż po nietypowe subtropikalne lasy deszczowe, a także wodospady, od browarów rzemieślniczych, gorzelni, a także winnic po bitowane miasta pełne kreatywności – i nie pamiętajmy o jedzeniu – słoneczna wybrzeże to raj podróżujący.

Ponieważ obejmuje zarówno znaczący obszar przybrzeżny, oprócz oszałamiającego zalesionego zaplecza, region ten ma naprawdę zróżnicowany zestaw do zaoferowania.

I choć plaża zwykle jest oczekiwana, szczególnie w lecie, zaplecza, ponieważ jej wysokość jest zwykle nieco chłodniejsza. Zimą możesz nawet wymagać zakończenia wieczorem.

Sprawdź nasz Montage Vid z tych dziesięciu rzeczy do zrobienia, a także pamiętaj, aby zapisać się na nasz kanał YouTube tutaj.

Oczywiście niemożliwe jest opowiedzenie o wszystkich rzeczach, które możesz wykonać w tym regionie, które rozciągają się na ponad 1600 km², jednak tutaj jest 10 naszych ulubionych.

1. Sunshine Coast Ocean Drive

Zdobądź leżeć, a także zabierz przybrzeżną jazdę z Sunrise Beach na południe od Noosa, całą metodę do Mooloolaba. 40 km jazdy pozwala zobaczyć, jak klify spływają do miejsca, w którym droga znajduje się na poziomie morza.

Jazda na południe oznacza, że ​​możesz szybko przestać, aby wziąć pod uwagę, ale oznacza to również, że lepiej jest na wodę bez żadnych pojazdów po drugiej stronie drogi. To trochę jak jedna z naszych wskazówek dotyczących jazdy autostrady 1 na zachodnim wybrzeżu Ameryki.

Jeśli jeździsz na południe, jednym z pierwszych miast, do których dotrzesz na poziomie morza, jest plaża Peregian, a także warto wyciągnąć nogi, ciesz się spacerem na ogromnej plaży, a także umieścić swój palce w wodzie.

I skorzystaj z okazji do kawy – to miasto ma wiele kawiarni, które warto odwiedzić.

2. Rejs kulturalny Eco Cultural Tours

Żeglowanie z Cent Lane Jetty w Mooloolaba, Saltwater Eco Tours to idealna kombinacja bycia nad rzeką Maroochy, a także jego kanałami na stuletniej łodzi żeglugowej, a także odkrywanie o starożytnej kulturze, a także historii tego obszaru w okolicy w okolicy dokładnie w tym samym czasie.

Podczas rejsu dołącza do ciebie Bridgette „Auntie” Chilli, dumna kobieta z Mooloola Kabi Kabi, która opowiada o historii swoich ludzi, którzy mieszkają w okolicy od niezliczonych lat.

Właściciel Simon Thornalley, australijski Aborygen i Torres Strait Islander, sam przywrócił tę uroczą drewnianą łódź, rozumiejąc znaczenie dziedzictwa i spuścizny, a także naprawdę dodaje środowiska tego doświadczenia.

Sprawdź naszą pełną ocenę, a także wideo z kulturalnego rejsu Cultural Eco Tours.

3. Mary Cairncross Scenic Reserve, a także centrum lasów deszczowych

Nazwana na cześć kobiety, a także jej trzech córek, które od końca XIX wieku rozpoczęły walkę o ochronę tego obszaru przed pozyskiwaniem pozyskiwania.

Mary Cairncross Scenic Reserve to różnorodne spojrzenie na jeden z ostatnich subtropikalnych lasów deszczowych w kraju.

Centrum jest akademickim centrum z ekranami dzikiej przyrody odkrytych w 55-hektarowym obszarze oprócz informacji na temat tradycyjnych opiekunów ludzi Jinibara.

Na górze zapewnia wyjątkowe widoki na Góry Glasshouse, a także wiele spacerów z gęstym lasem deszczowym. Nawet krótki spacer po centrum, do którego byliśmy ograniczeni od czasu ostatnich burz, ma zadziwiające zwierzęta, a także ptaki.

4. Flame Hill Vineyard, Montville

Zwykle wino, a także subtropiki nie idą w parze, jednak tak jak powiedzieliśmy, podwyższony zaplecza ma chłodniejszy klimat.

Wino tutaj może nie pasować do najlepszych z doliny Barossa lub Hunter, jednak nadal jest niezwykle picie. Flame Hill Vineyard’s Fiano, Montville Chardonnay, a także Rousanne Marsanne, a także Barbera, a także Traprock Shiraz są wyróżniające się.

Drzwi do piwnicy, które są wysoko na wzgórzu nad dość Montville, wyglądają na zaplecze, a także na winorośl winorośli, a także idealny obszar, aby cieszyć się spadkiem wina z Queensland, a także smacznym lunchem.

Możesz zobaczyć nasze wideo Winery Flame Hill tutaj.

5. Zobacz trzy stwardnienie rozciernictwa

Te trzy miasteczka Sunshine Brzeg wybrzeża to kilka najładniejszych, jednak również pokazują trzy niezwykle różne strony regionu.

Montville, który został założony w 1887 roku, jest innowacyjnym centrum obejmującym zarówno powstających, jak i znanych artystów. Kupowanie tutaj jest zabawne z atmosferą „Olde-Worlde”, a także obracaniem koła wodnego.

Maleny słynie z jedzenia, a także regionalnego tworzenia (a także własnej sceny artystycznej, a także pięknego krajobrazu), w specyficznych produktach mlecznych. ToWarto również sprawdzić tutaj restaurację tamaryndowców, część Spicers Tamarind Retreat, na posiłek, którego prawdopodobnie nie zapomnisz.

Mapleton jest rozumiany z bliskości natury, a także niesamowitych spacerów, które można wykonać w okolicy z lasami, a także wodospadami.

6. Leczenie spa medycznego w Anaise Spa, Maleny

Podczas gdy jesteś w Maleny, upewnij się, że odłożyłeś co najmniej dwie godziny – najlepiej trzy – aby cieszyć się spa spa anyżu medycznego.

Zdecydowanie z widokiem na toczące się wieś Maleny, a także lasy, a także w odniesieniu do upadków Gardnera, ten spa jest najbardziej niebiańskim kawałkiem całego wybrzeża słońca.

Sprawdź naszą ocenę anyżu spa medycznego tutaj, a także nasz film, aby zobaczyć, czego możesz się spodziewać.

7. Mapleton Falls oraz spacer deszczowy

Tuż obok miasta Mapleton, obserwacja w głębokim pionowym wąwozie pokrytym drzewem, a także błyszczącego ryku Mapleton Falls przywołuje cię do sprawdzenia.

Stosunkowo prosty spacer zabiera Cię w dół, w której wody z kaskady ołówek ołówek 120 m do dołu. Jednak wydaje się, że wodospad szybko utopi się przez ptaki wśród baldachimu tego uroczego lasu.

Na tym spacerze jest raczej kilka schodów, jednak ścieżka jest dobrze zajęta.

8. Rynki Eumundi

Odbywa się w każdą środę, a także w sobotę – nie ma znaczenia – od 1979 r., Eumundi Markets to największa i najlepsza sztuka, a także rynek rzemieślniczy w kraju.

Przynosząc wiele osób z okolicy straganów, rynek przekształca spokojne miasto Eumundi.

Uważaj na to, upiecz, przyszyj, wyhoduj odznaki na straganach. Są to sprzedawcy, którzy tworzą wszystko, co sam widzisz. Oprócz upewnienia się, że pojawia się głodna – oferty żywności na rynku są wyjątkowe!

91

Zaledwie 10 minut w dół od Eumundi Yandina jest jednym z najstarszych miast na wybrzeżu Sunshine. Pub jest tutaj od 1887 roku, a także w mieście są wiele innych uroczych budynków dziedzictwa.

Ale na północnych obrzeżach Yandiny znajduje się fabryka imbiru – zabawny park przyjemności oparty na najlepszym na świecie imbiru z Buderim tuż przy drodze. Na początku wydaje się to nieco dziwne, jednak jest to naprawdę bardzo urocze, a także świetna zabawa. Jest również w pomieszczeniu, więc idealna aktywność deszczowa.

Ale nawet znacznie lepsze niż przejażdżki imbirowe, eksponaty i stragany to wycieczka internetowa.

Byliśmy naprawdę zaskoczeni dokładnie, jak wspaniałe było. Najpierw usłyszysz od profesjonalisty pszczół o cyklach życiowych pszczół, a także ich zachowaniach. Następnie możesz obserwować, jak zamykają się w pokrzywce z oknami kontroli szkła. Na koniec posmakujesz różnego miodu, jaki wytwarzają.

Czy rozumiałeś jedną pszczół – w całym jej życiu – stworzy mniej niż łyżeczkę miodu?

A jeśli szukasz przekąski lub pamiątki, po drugiej stronie drogi jest Nutworks. Pozornie sklep sprzedający wszystkie rodzaje orzechów, jest to również pieczenie, a także fabryka przetwarzania. Możesz również zdobyć kilka bezpłatnych degustacji różnych orzechów, które oferują tutaj przed zakupem.

10. Żeglarstwo, spływy kajakowe, a także wysypanie w Twin Waters Novotel Sunshine Coastline Resort

Na terenie imponującego ośrodka wybrzeża Sunshine w Novotel Sunshine w bliźniaczych wodach na północ od Maroochydore, a także zaledwie siedem minut od lotniska, odkryjesz sztuczne jezioro.

Tutaj możesz zatrudnić kajaki, tablice SUP, a także 2-osobowe katamarany żeglarskie Hobie, aby bezpiecznie wyjść na wodę, a także grać. Jeśli przebywasz jako goście ośrodka, żeglarstwo i kajaki są bezpłatne.

Hotel jest doskonały dla gospodarstw domowych, a także grup przyjaciół, a także blisko plaży, innych miast Sunshine Brzeg wybrzeży. Ma nawet własny program golfowy, który jest uznawany na całym świecie jako jeden z sześciu najlepszych programów kurortowych w Australii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *