15 sposobów na przetrwanie opóźnień na lotnisko

15 sposobów na przetrwanie opóźnień na lotnisko

Bez względu na to, jak bardzo modlimy się do bogów lotniczych, opóźnienia na lotniskach są nieuniknione. Są okropne, ale przy odrobinie inicjatywy i wiedzy możesz zmienić tę złą sytuację w dobrą. Oto nasze wskazówki, jak przetrwać opóźnienia na lotnisko.

Nie sądzę, że znam nikogo, kto nie musiał zmierzyć się z opóźnionym lub odwołanym lotem… w rzeczywistości, gdybym spotkał kogoś, kto nie, byłbym tak zazdrosny, że będę musiał odejść. Lub pocierać głowę na szczęście!

Całe podekscytowanie i oczekiwania, które budujesz do tego stopnia, że ​​masz zamiar odlecieć gdzieś za znakomieńskie – a nawet obietnica powrotu do domu we własnym łóżku – rozbija się w momencie, gdy zobaczysz te przerażające słowa na ekranie odlotów .

‘Opóźniony’

A nawet gorzej:

‘Anulowany’

Wiesz, że czekają irytujące, potencjalnie niewygodne i nieuchronnie nudne oczekiwanie. Ale istnieją sposoby, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas. Doświadczyliśmy wielu opóźnień na lotnisko i musieliśmy znaleźć coraz bardziej kreatywne sposoby zajęcia naszych umysłów.

Pani R ma tendencję do bardzo szybkiego nudzenia. Nie jest dobrze być blisko niej, kiedy to się dzieje. Staje się niewoli, zrzędliwy i – najgorsze – Hangry.

Oto nasze 15 najlepszych wskazówek, jak przetrwać miażdżącą nudę opóźnień na lotnisko:

15 sposobów przetrwania opóźnień na lotnisko

1. Zapakuj ładowarkę

Prawdopodobnie najważniejsza rzecz, którą należy dołączyć w bagażu podręcznym, telefon, tablet i ładowarki laptopów zapewnią niekończącą się moc dla nowego najlepszego przyjaciela.

Jeśli żaden z reszty tych pomysłów nie wyjdzie, przynajmniej będziesz mógł robić rzeczy na swoim urządzeniu.

Najważniejsza wskazówka: nie zapomnij również spakować uniwersalnego konwertera mocy!

2. Airport Lounge – ale ten jest inny

Dostęp do salonu jest zwykle zarezerwowany tylko dla wybranych nielicznych z klasą biznesową lub powyżej biletów oraz (naprawdę) częstych ulotek dla określonych linii lotniczych – i pasażerów ekonomicznych, którzy są gotowi zapłacić oczywiście.

Plaza Premium Lounge to jedyny salon lotniska na świecie, który nie jest powiązany z żadną linią lotniczą. Oznacza to, że każdy może korzystać z dostępnych obiektów. W rzeczywistości te salony są zazwyczaj przed przejściem do obszaru odlotów, aby nawet osoby, które nie lecą, mogli wejść. Idealnie, jeśli pożegnasz się z rodziną lub przyjaciółmi.

Stawki są niższe niż większość salonów linii lotniczych i – najlepsze – wraz ze wszystkimi innymi udogodnieniami występującymi w salonach linii lotniczych, możesz korzystać z serwisów prysznicowych tutaj, a nawet wypożyczyć kabinę na kilka godzin.

Najważniejsza wskazówka: znajdują się na całym świecie w wielu różnych krajach, więc upewnij się, że sprawdź przewodnik na lotnisku lub stronę internetową Plaza Plaza Lounge, aby sprawdzić, czy jest taki, gdzie się wybierasz.

3. Wyjdź na zewnątrz

Dowiedz się, jak długo utkniesz na lotnisku. Jeśli to dłużej niż 5 godzin, wyjdź z lotniska i najlepiej wykorzystaj swoją obecną lokalizację.

Możesz potrzebować wizy, aby dostać się do kraju, ale będziesz mógł się dowiedzieć – i zwykle płacić – przy biurku celnym.

Najważniejsza wskazówka: Zapytaj przed opuszczeniem salonu przelewów, czy do miasta jest wahadło, czy jakiekolwiek wycieczki, które można wybrać z lotniska. Zrobiliśmy to na bardzo długim postoju w Brunei. Rejs rzeki, który możesz zrobić z lotniska, jest niesamowity.

4. Znajdź najlepsze miejsce do jedzenia i ponownego poruszania się

Jedzenie na lotniskach jest niezwykle zawyżone i podwyższone, więc znalezienie najlepszego miejsca do zrobienia będzie miało duże znaczenie, jeśli przez chwilę utkniesz w odlotach.

Poproś nudzonego personelu sklepu o najlepsze miejsce na jedzenie i kawę. Alternatywnie, uważaj na to, dokąd idą załoga lotnicza i piloci. Jeśli ktoś będzie wiedział, gdzie jest najlepsza kawa, to oni!

Najważniejsza wskazówka: w razie wątpliwości trzymaj się lokalnych taryfy, a nie opcji międzynarodowych.

5. Baw się rozrywki

Załaduj komputer lub urządzenia mobilne podcastami, filmami i programami telewizyjnymi przed opuszczeniem domu. To był dla mnie prawdziwy ratownik; Pewna linia lotnicza anulowała mój lot do domu, ale nigdy mi nie powiedział. Udało mi się wynegocjować przepustkę w salonie, ale to tylko sprawiło, że moja nuda była wygodniejsza.

Filmy, które miałem na laptopie, były zajęte przez kilka godzin nieplanowanego oczekiwania, przez które muszę przejść.

Najważniejsze wskazówki: posiadanie własnej rozrywki jest ofertą bonusową podczas latania. Nie będziesz musiał martwić się problemami technologicznymi z ekranem swojego siedzenia lub budżetowymi liniami lotniczymi nie mającymi darmowych filmów, jeśli przyniosłeś własne.

Sprawdź Jackrabbit FM, aby uzyskać niesamowite podcasty.

6. Udostępnij leczenie spa

Wiele bardziej pracowitych lotnisk ma obecnie obiekty spa – szczególnie w Azji Południowo -Wschodniej. Zazwyczaj można uzyskać masaż, a nawet skorzystać z prysznica za bardzo niewiele.

Na przykład w nowym międzynarodowym terminalu 2 Kuala Lumpur 2 – KLIA2 – w obszarze odlotów znajduje się salon spa (wygodnie za barem) o nazwie Wellness Spa.

Za cenę zaległy masaż pleców i ramion (około 30 USD), otrzymasz miejsce. Obejmuje to gorący i zimny bar z przekąskami, piwo i wino, prysznic oraz rozsądnie wygodny salon telewizyjny.

7. Zapytaj w Helpdesk o działania na lotniskuWyjaśnij swoje opóźnienie personelowi z pomocy działającej, a następnie zapytaj, czy mają one udogodnienia lub pomysły na rzeczy do zrobienia podczas oczekiwania. Niektóre lotniska mają przestrzenie zewnętrzne, sportowe i gier, aby zapewnić Ci zajęcie.

Nowe lotnisko Qatar Airlines ma nawet squash sądy, jeśli czujesz się super aktywny.

Najważniejsza wskazówka: jeśli pracownicy sugerują wyjście na dzień na dzień do miasta, zapytaj ich o przechowywanie bagażu. Podczas zwiedzania nie ma nic gorszego niż nonięcie ładunku toreb.

8. Zagraj w grę zgadywania

Pani Romance i ja opracowaliśmy tę grę, kiedy byliśmy niesamowicie znudzeni, czekając na lot łączący w Hongkongu. To dość głupie, ale może być bardzo zabawne. Zasadniczo myślę o przypadkowym słowie, a pani R musi to odgadnąć. Mogę dać jej wskazówki, ale muszą być niejasne i półmisli.

Nie wiem, czy to tylko jej dzika wyobraźnia, ale jej złe odpowiedzi są zawsze genialne. Im bardziej niejasne jest twoje słowo, tym dłużej gra będzie trwała, a tym dziwak będzie.

9. Zakupy (zakupy na lotniskach tak naprawdę się nie liczą)

To oczywiste, ale musiałem to uwzględnić. Zakupy na lotniskach to wspaniały sposób na spędzenie/marnowanie czasu. Uwielbiam przeglądać dziwne nowatorskie pamiątki w sklepach z pamiątkami. Kenicknacks w sprzedaży powinny być symboliczne dla kultury, którą właśnie odwiedziłeś, ale zwykle są po prostu zabawne.

Pani R uwielbia próbować okularów przeciwsłonecznych. Mamy konkurs, aby znaleźć najbardziej absurdalnie wyglądające sunnies!

Najważniejsza wskazówka: w sklepach z lotniskami możesz znaleźć całkiem sporo. Śledź oko na miesięczne oferty specjalne i oferty pakietów, szczególnie w sklepach bez służby.

10. Race wózka

Nie nasza najlepsza godzina, ale zdecydowanie jedna z najbardziej zabawnych. Znaleźliśmy ciche miejsce na lotnisku, na którym utknęliśmy raz i mieliśmy trochę wyścigu na wózkach bagażowych. Po prostu usiądź na bazie i tasuj się wraz ze stopami. Nie dostajesz dużej prędkości, ale to prawdopodobnie dobra rzecz.

Przez chwilę również popchnęliśmy się na jeden, co też było zabawne.

Najważniejsza wskazówka: Znajdź cichy obszar, aby zrobić to z dala od ludzi z dużą ilością miejsca. Zastosuj zdrowy rozsądek i zachowaj bezpieczeństwo, jeśli to zrobisz. I nie daj się złapać przed kamerą!

11. Książki puzzle – ostatnia ostatnia

Jeśli jesteś na lotnisku, na którym nie ma nic do roboty i nie ma gdzie się udać, prawie zawsze będzie wiodący. Kup kilka łamigłówek. Jeśli podróżujesz z kimś, robienie tych łamigłówek staje się nieco przyjemniejsze.

To naprawdę jest ostateczna. Wydaje mi się, że kiedy to zrobiliśmy, byliśmy zachwycająco zmęczeni, więc nasze wspomnienia o tym, że jest to skuteczne rozwiązanie, mogą być nieco wypaczone.

Najważniejsza wskazówka: wybierz książki z układanką z szeregiem działań. quizy wiedzy ogólnej i wyszukiwanie słów to dobre opcje.

12. Przeczytaj i pisz

To kolejna oczywista, ale książka (lub twój Kindle) utrzyma skupienie umysłu i odejdzie od myślenia o opóźnionym locie. Jeśli utkniesz na rzeczy, o których możesz pisać, zrób kilka notatek o swojej podróży – planach lub wspomnieniach w zależności od sceny podróży.

Najważniejsza wskazówka: Pani Romance prowadzi dziennik podróży, kiedy odchodzimy. Są nie tylko przydatne, kiedy przychodzimy pisać części naszej podróży, ale są również cudownymi przypomnieniami o tym, co zrobiliśmy i gdzie byliśmy.

13. Edytuj swoje zdjęcia

Użyj czasu, aby rozpocząć edycję zdjęć z podróży. Wytnij kiepskie ujęcia, zorganizuj resztę w foldery, przetwarzaj i edytuj najlepsze.

Najważniejsza wskazówka: Załóż fotoksiążkę z podróży. Firmy takie jak Blurb mają kilka oszałamiających opcji, które zmieniają cyfrowe wspomnienia z podróży do książek o stolikach do kawy.

14. Zrób poszukiwanie skarbów

Pracuj razem i zrób listę rzeczy, które musisz znaleźć na lotnisku. Mogą to być rzeczy, które zaczynają się od pewnej litery alfabetu lub koloru lub kształtu. Lub może to być określony znak lub rodzaj odzieży.

Użyj swoich telefonów, aby zrobić zdjęcia „skarbów” i spotykać się za 10 minut. Osoba z najwięcej rzeczy na liście wygrywa. Jeśli masz zdjęcia tych samych rzeczy, nikt nie ma sensu.

Najważniejsza wskazówka: jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, przejdź do artystycznego wyzwania. Osoba z najlepszymi zdjęciami z listy wygrywa. Nie próbuj robić zdjęć bezpieczeństwa lub kontroli paszportowej. Nie lubią tego!

15. Upij się!

Tak, kolejna oczywista ostatnia ostatnia ostatnia ostatnia ostatnia ostatnia ostatnia ostatnia ostatnia czas! Oczywiście istnieją wady. Możesz przegapić swój lot, gdy w końcu deski mogą ci nie pozwolić, jeśli jesteś w stanie zbyt duży, a Twoja jetlag będzie coraz bardziej boleć, gdy dotrzesz do miejsca docelowego. Więc oczywiście pij tak odpowiedzialnie, jak to możliwe.

Z drugiej strony, jeśli nie masz nic innego do roboty, ten bar będzie wyglądał bardzo gośnie!

Jeśli podobał Ci się ten post, pokochasz je:

37 wskazówek dotyczących latania w stylu

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas podróży

Jak to jest latać AirAsia?

Co robisz, aby czas przejść szybciej na lotnisku? Czy znasz kogoś, kto nigdy nie miał opóźnionego lub anulowanego lotu? Powiedz nam w komentarzach!

Obrazy Pani Romance.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *