7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Atenach, Grecja @Wygogreece

7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Atenach, Grecja @Wygogreece

Miejsce narodzin demokracji, stolica Grecji, Ateny uchwyci serce swoich gości. Jego architektura była naznaczona przez cywilizacje rzymskie, bizantyjskie i osmańskie, które towarzyszą klasycznemu greckiemu stylowi.

Akropol Ateny
Tębna metropolia ponad 3,7 miliona mieszkańców, Ateny to tętniące życiem miasto, centrum sztuki, historii i kultury. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się sprawdzić historyczne miejsca, zrelaksuj się w ogrodach narodowych, czy odkryć ukryte klejnoty, takie jak Anafiotika, w stolicy Grecji jest wiele rzeczy do zrobienia.

Spis treści

Kiedy najlepiej sprawdzić Ateny?
Oto 7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Atenach, Grecja

1. wycieczka po sztuce ulicznej
2. Zwolnij i ciesz się przyrodą w ogrodzie narodowym
3. Spacer po Anafiotice
4. Okazja na pchli rynku Monastiraki
5. Smak lokalnej kuchni w ukrytej tawernie
6. Zobacz miasto z innej perspektywy: Lycabettus Hill
7. Samozwańcza wycieczka po historycznych miejscach

Gdzie zatrzymać się w Atenach, GreeBest Budget Hotel w Atenach, Grecja – Hotel Acropolis View
Najlepszy hotel średniej klasy w Atenach, Grecja-Hotel centralny
Najlepszy luksusowy hotel w Atenach, Grecja – hotel Ateny Lotus
O pisarzu
Czy jesteś na Pinterest? Przypnij je!

Kiedy najlepiej sprawdzić Ateny?

Jednym z pierwszych zadanych pytań jest – kiedy najlepiej sprawdzić Ateny?

Odpowiedź jest przez cały rok. Ale rozwinąćmy. Ateny są najlepsze w niskim sezonie, od listopada do marca. Właśnie wtedy życie nocne jest w pełnym rozkwicie i dostajesz dla siebie historyczne strony. Lata są upalne, ale jeśli planujesz sprawdzić wyspy, nie powinieneś przegapić zatrzymania w Atenach. Po prostu zaplanuj odpowiednio, pozostań nawodniony i lubisz mieszkańców: wyjdź rano lub wieczorem.

Ostatnie kryzys wpłynął na ceny, co czyni Ateny ekonomiczne miejsce do sprawdzania przez cały rok. Ale wszystko znów się rozwija, więc możesz z wyprzedzeniem zaplanować, aby uzyskać najlepsze oferty.

Oto 7 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Atenach, Grecja

1. wycieczka po sztuce ulicznej

Sztuka uliczna jest obfita w Atenach i nie musisz ciężko szukać interesujących dzieł. Trzymaj oczy otwarte, spójrz w górę, spójrz w dół i po bokach. Obszar Monastiraki jest dobrym miejscem na rozpoczęcie, a jeśli lubisz wyjść dalej, wypróbuj stare tereny lotniska.

Graffiti zawsze istniał w Grecji, ale obecnie właściciele sklepów biznesowych i inwestorzy komercyjni przybywają do artystów ulicznych, aby poprosić ich o pomalowanie ścian.

Możesz zatrudnić artystów, aby zabrać cię na artystyczną wycieczkę po Atenach.

2. Zwolnij i ciesz się przyrodą w ogrodzie narodowym

Za budynkiem Parlamentu i w samym sercu ruchliwego miasta znajdziesz Narodowy Ogród. Jest to park publiczny rozprzestrzeniający się na 38 akrach (15,5 ha). Zapomnij o utrzymywaniu czasu i po prostu chodź i pochłonąć zieleń. Ogród, zlecony w 1838 r. Przez królową Amelię, obejmuje również niektóre starożytne ruiny – tak jak ma to miejsce w przypadku każdej krawędzi ziemi w Atenach.

3. Spacer po Anafiotice

Anafiotika, część PLAKA, tuż pod Acropolis, jest nadal odkrytym obszarem Aten. Niewielu podróżnych wie o tym, ale ci, którzy badają obszar, zakochują się.

Domy zostały zbudowane przez pracowników z Anafi, którzy przybyli do Aten w erze Otto z Grecji. Okolica została zbudowana zgodnie z typową cykladyczną architekturą, a uczucie pozostało takie samo przez wieki. Niestety część obszaru została zniszczona w 1950 r., Kiedy przeprowadzono badania archeologiczne. Obecnie pozostało tylko 45 domów.

Obszar najlepiej badać, gdy nie pada (lub śnieg), ponieważ małe ulice mogą stać się wyjątkowo śliskie, gdy są mokre. Pozwól sobie się zgubić, znajdziesz wyjście… w końcu.

4. Okazja na pchli rynku Monastiraki

Czy jest lepszy sposób, aby nauczyć się kultury niż sprawdzić jeden z najbardziej żywych pchlich rynków w Europie?

Pamiętaj, aby pojawić się w niedzielę, czytając, aby przeglądać kolekcję… cóż, wszystko. Od książek po srebrną biżuterię, zegarki i karty telefoniczne.

I nie zapominajmy o jedzeniu! Pozwól, aby Twój nos poprowadzi Cię do znalezienia przenośnych sklepów Souvlaki.

W ciągu tygodnia wciąż jest tutaj rynek, ale ze zwykłymi sklepami, które również sprzedają prawie wszystko. Jeśli szukasz bibelotów, które przywrócą do domu jako pamiątki, może to okazać się dobrym wyborem.

5. Smak lokalnej kuchni w ukrytej tawernie

Zrób sobie przysługę i wyjdź z PLAKA. Idź w kierunku Monastiraki i poszukaj ukrytej tawerny, w której menu nie jest w języku angielskim. Teraz możesz się zrelaksować i zamówić. Zacznij od mezedes i posmakuj tego, o czym jest prawdziwa grecka kuchnia.

Osobistym faworytem jest Tzatziki – gruby dip jogurtu. I proszę, nie zamawiaj greckiej sałatki na wysokości zimy, ponieważ najlepiej cieszyć się, gdy pomidory są w sezonie (lato).

6. Zobacz miasto z innej perspektywy: Lycabettus Hill

Mount Lycabettus stoi na poziomie 300 m nad poziomem morza i oferuje wspaniałe panoramiczne widokinull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *