Australian Outback: Uluru Camel Trip at Sunrise

Australian Outback: Uluru Camel Trip at Sunrise

Był wczesny poranek, a także czerwcowy wiatr przyniósł zagranie chłodno, na które nie byłem gotowy, a także aromat gorącej kawy od wielu innych turystów który stał obok mnie. Czekaliśmy na nasz przewodnik, aby poinstruować nas dokładnie, jak potknąć się o jeden z wielbłądów, które opracowały dwa spokojne pociągi. Ich garby namalowały sylwetkę dalekiej odmiany górskiej tuż przed świtem.

Kiedy wierzę w australijską dziką przyrodę, zazwyczaj wierzę w liczne szkodliwe zwierzęta zagrażające moim wyjątkowo istnienia.

Wielbłądy nie były jednym z nich.

Wiele razy jest to krokodyl ze słoną wodą, który pochodzi z jednej kończyny na raz, wschodni brązowy wąż wysyłający mnie na nagłówki tabloidowe z jednym śmiertelnym ugryzieniem lub rozpowszechnianie mnie z ostrym kopnięciem. Jednak wielbłądy, nie. Przed tą przygodą Outback wielbłądy nie będą pierwszym zwierzęciem, które mogłem mi się znaleźć. Zdrap to, nawet jedna z pierwszych dziesięciu. Nie odkąd nie wierzyłem, że były niebezpieczne. To było głównie od czasu, gdy byłem blisko i osobisty z jednym, nie rozumiałem, że w Australii są wielbłądy. Wstrząsający.

Ale tam byłem w środku Outback, widząc wielbłąda w ciele, a także jeździł; Między moimi nogami w kolorze pszenicy. (Dlaczego tak szalone hałas?) Mój wielbłąda nazywała się Buddy. Podobnie jak idealny kumpel podróży, był przyjazny, współpracujący, a także nie miał żadnego obraźliwego zapachu. Przyjaciel jest tylko jednym z milionów wielbłądów w Outback. a także ta duża i wciąż rosnąca populacja sprawia, że ​​wielbłąd jest szkodliwym typem na wolności.

Czekam, aż słońce zabłysnę

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Wyciers Uluru Camel
Pierwsze wielbłądy w Australii
Z powrotem w dziczy

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Wyciers Uluru Camel

Nasza podróż zaczęła się najlepiej poza rzemą, w której nasi przewodnicy przydzielili wielbłąda, a także nauczyli wszystkich odpowiednich metody siodła. Była czwarta do siódmej rano, a także choć chłodno, a także ciemność sprzyjała raczej sennej atmosferze, mogę poczuć energię od wszystkich na podwórku. Przewodnik poinstruował wielbłąd za każdym razem, aby się pochylił, a także umożliwić pasażerom na nim wspinanie się, a następnie sprawił, że znów wstał.

Kiedy pękło pierwsze światło, a także pomalowało niebo miękki złoty blask, właśnie mieliśmy przejść przez tor wyścigowy, długoterminowe urządzenie w gospodarstwie. Wiele wielbłądów Tutaj walczy w corocznym wyścigu, a kilka cieszy się trochę sławą. Lazy Daisy, wielbłąd przed nami, miał swoją część wyścigowej chwały. Elustralne, czerwone wydmy stanowiły znaczną część terenu, z częściami pokrytych skromną roślinnością. Drzewo utknęło co kilka metrów około metrów, jednak wiele ekologicznych przyjaznych było drzewnymi krzewami.

Gdy ciemność rozrzedziła się, zaczęło mnie o świcie, że jeździliśmy po okolicy między światowej słynnej Uluru, a także Kata Tjuta, dwoma najlepiej uprawionymi miejscami w kulturach tubylczych.

Sunrise w Kata Tjuta
Kata Tjuta powstaje w tle
Uluru jest wyraźnie widoczny ze szlaku.
Po drodze nasi przewodnicy udostępnili fragmenty informacji o świętych stronach, a także ogólnie o Outback. Dokładnie, jak niezbędne są te skały dla Aborygenów. Dokładnie sposób ich utworzenia. Dokładnie ile lat mają te wielbłądy. Co oni jedzą. Co kochają. Jednak mogę nie owinąć głowy jednej rzeczy. „Skąd masz te wielbłądy?” zapytał jednego z moich przyszłych jeźdźców. Podziękuj ci, panie trzeciej jeźdźca-od siebie. Chciałem zadać o to pytanie.

„Od dzikiego”, odpowiedział nasz przewodnik.

Ale wywołało to jeszcze jedno ciekawe pytanie: dlaczego na świecie Australia ma dziką populację wielbłądów?

Pierwsze wielbłądy w Australii

Niezwykle pierwszy wielbłąd w Australii został nazwany Harry, który zainteresował się Austalią 12 października 1840 r. Na pokładzie SS Apolline całą metodę Teneryfe na Wyspach Kanaryjskich. Był jedynym ocalałym wielbłądem w garściach zapakowanych na statek. W 1846 r. Harry wziął udział w wyprawie kierowanej przez Johna Ainswortha Horrocka, dla której przetransportował aż 160 kilogramów ciężkiego ładunku.

Jadąc wielbłądem, a także w dół wydm o wschodzie słońca.
Od tego czasu znacznie więcej, a także znacznie więcej wielbłądów przez lata z Półwyspu Arabskiego, Afganistanu, a także Indii. Tylko w latach 1860–1900 XX wieku ponad 10 000 wielbłądów poszło na kontynent. Okazały się fantastyczne w przetrwaniu niezwykle poważnych warunków w Outback. Wielbłądy mogą trwać dni bez wody, a także szybko wytrzymają temperatury, które zwykle zabijałyby ludzi, a także inne zwierzęta. Znaczna część Australii była wówczas niezbadana przez nie-Aboryginy, a także te wielbłądy odegrały istotną funkcję w europejskich wyprawach na niezbadane terytoria australijskie.

Z powrotem w dziczy

Zmiana wielbłąda z przydatnego kumpla na szkodliwy szkodnikZaczęło się, gdy w Australii wprowadzono silnik spalania wewnętrznego. To nie była wina wielbłąda – po prostu byli, wiesz, wielbłądów – jednak ponieważ nie były już potrzebne, niezliczona liczba ich zwolniono z powrotem na wolność. Rozumiesz, co dzieje się, gdy przedstawiasz gatunek obcy: wstrząsają ekosystemem. Zatrudniają inne zwierzęta o zasoby, a także niewiele w Outback. Na przykład woda jest rzadka, a jeden wielbłąd może pić galony jednocześnie. Nie mają też naturalnych drapieżników, umożliwiając tym wytrwałym mężczyznom nie tylko przechodzenie przez Outback, rozkwitu.

Ścieżka wprowadzi wiele flory Outback
Większość zwierząt pracujących w Uluru Camel Tours, największej australijskiej farmie wielbłądów, została złapana na wolności, a następnie udomowiona na farmie. To jest teraz dom do ponad 50 wielbłądów.

Zanim go zrozumiałem, minęła już godzina, a także mieliśmy pełne koło, gdy zaczęliśmy metody modyfikowania. Spojrzałem za siebie i odkryłem słońce nieco wyżej na niebie, pozostawiając jasnoróżowy blask nad czerwonym, płaskim światem Outback. To było zaledwie dziewięć rano, jednak mój dzień już został stworzony.

Wyciers Uluru Camel
Godziny pracy: 9–15 (kwiecień-październik), 9–10 (listopad-marzec)
Opłata za wejście na farmy: za darmo
Koszt wycieczki: 129 audów za osobę
Strona internetowa: www.ulurucameltours.com.au

Gdzie się zatrzymać: Ayers Rock Yha Resort zapewnia opłacalne zakwaterowanie najlepiej w sercu Outback, w pobliżu Uluru, a także Kata Tjuta. Wejdź na ich oficjalną stronę na www.yha.com.au.

Zdjęcie: Uluru Camel Tours

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Uluru, Australia: Sunset, Sunrise, a także wrażliwość

The Rock Tour: Camping Trip z Alice Springs do Uluru, Australia

Alice Springs & Uluru Zgodnie z budżetem: Plan budżetowy Przewodnik podróży

Freshies, Salties, a także Birdies: Mary River Wetlands Tour, Kakadu National Park, Australia

Sunset Walk with the Kangaroo Dundee: Alice Springs, Australia

5 łatwych metod pomocy w ochronie wielorybów

Passions of Paradise: Michaelmas Cay, a także fantastyczna rafa barierowa, Australia

Kings Canyon Rim Walk, Australia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *