Moja następna przygoda: The Asia Jaunt

Moja następna przygoda: The Asia Jaunt

KADA KANE składa się z linków partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Planuję to od miesięcy. Przywołuję się do tego i upuszczałem znacznie więcej wskazówek. Powiedziałem mojej rodzinie, moim przyjaciołom i kilku moich ulubionych blogerów podróży. Czas powiedzieć światu!

Później tej jesieni wyjeżdżam na siedem miesięcy w Azji Południowo -Wschodniej.

Zdjęcie: Warzauwynn

Jak to się zaczęło

Jeśli pamiętasz mój 26. urodziny z sierpnia, nawiązałem do czasu w styczniu ubiegłego roku, który zmienił wszystko: straciłem pracę, straciłem satysfakcjonującą pracę, mój długoterminowy związek zakończył się, a siedziba Senatu Teda Kennedy’ego poszła do republikanów . Wszystko w ciągu dwóch tygodni.

Zawsze szukam wskazań w moim życiu i uznałem to za znak, że nadszedł czas, aby przeprowadzić się z Bostonu.

Po szczególnie trudnym dniu napisałem SMS -a do mojej siostry. „Czy chcesz przenieść się do Nowego Jorku lub LA? Czy gdziekolwiek? ”

„Prawdopodobnie NYC”

„[Old Freelance Job] złożył dziś. Teraz nic nie trzymam mnie w Bostonie ”.

„Cóż, chcesz przenieść się do Nowego Jorku w sierpniu?”

„Betonowe dżungle, z których powstają sny !!” (Wybacz mi.)

I dzięki temu zaczęliśmy planować przeniesienie do Nowego Jorku, na co stanowi, kiedy nasza dzierżawa zakończyła się pod koniec sierpnia.

Byłem tak podekscytowany, że mogłem przenieść się do Nowego Jorku, ale było coś, na co nie mogłem poczuć palca, co sprawiło, że poczułem się niespokojny. A potem mnie uderzyło.

Podróż.

Przez cały ten czas oszczędzałem na ewentualne RTW – oszczędności kosztów, które ostatecznie zostały zjedzone przez zadłużenie karty kredytowej. Spłaciłem ten dług w styczniu i zacząłem oszczędzać – ciężko. Wiedziałem, że podróż RTW będzie już za wiele lat, więc dlaczego nie wydać jej w niezwykłym miejscu, takim jak Nowy Jork? Jasne, mieszkanie w Nowym Jorku utrudniłoby szybsze zaoszczędzenie pieniędzy, ale wciąż był Nowy Jork, prawda?

Więc dlaczego byłem taki smutny?

Czułem, że nie ma żadnych opcji. Nie stać mnie na wycieczkę RTW. Nie mogłem poinstruować za granicą na całorocznym kontrakcie z powodu ślubu bliskiego przyjaciela latem 2011 roku. W mojej nowej pracy, gdybym nigdy nie wziął jednego dnia, nie zarobiłbym nawet na dwa tygodnie ucieczki do końca rok.

Podróż była tak daleko z moich rąk, a ja byłem nieszczęśliwy.

Potem po szlochającej rozmowie telefonicznej z matką na wiosnę uderzyło mnie-co, jeśli pojechałem do Azji Południowo-Wschodniej, ale tylko przez kilka miesięcy i wróciłem na czas na wesele?

O kurczę. To może zadziałać.

Zdjęcie: Rene Erhardt

Dlaczego Azja Południowo -Wschodnia?

Podróżowałem już przez większość Europy, Ameryki Północnej i trochę Ameryki Południowej. Azja Południowo -Wschodnia zawsze znalazła się na szczycie mojej listy miejsc docelowych i była to największa część mojego trasy RTW. Jak niedawno wyreżyserował nieskorowany rynek, Azja Południowo-Wschodnia jest optymalnym miejscem dla turystów po raz pierwszy.

Azja Południowo-Wschodnia ma wybitne udogodnienia i znoszony szlak turystyczny (najpopularniejszy wśród Australijczyków i Europejczyków). Azja Południowo -Wschodnia ma niesamowite jedzenie i wiele zabytków. I, wiele ważnych, Azja Południowo -Wschodnia jest tania. Bardzo tanie. Najtańszy w świecie w świecie tani.

W Azji Południowo -Wschodniej jest tak wiele do zobaczenia – Tajlandzkie plaże, Bali, Angkor Wat, Zatoka Halong, świątynie i masaże oraz uroczystości uliczne oraz świątynie i fantastycznych ludzi – o których chciałbym zostać ten region przez długi czas.

Wiem, że pozostanie w jednym regionie tak długo może zabrzmieć dla dziewczyny, która pragnie podróżować po świecie, ale ta odpowiedź, którą otrzymałem od Lazslo na drzewie cierniowym, sprawiła, że pomyślałem:

Szczerze uważam, że w twoim przypadku najlepszy czas na RTW nigdy nie jest!

RTW są głównie dla tych, którzy chcą spieszyć się po całym świecie w ograniczonym czasie, zwykle ludzie, którzy nigdy wcześniej nie podróżowali za granicą.
Mogą istnieć wyjątki, ale powyższe wydaje się zwykle.

Ponieważ już świetnie tworzysz, skoncentrowane opcje, koncentrując się na poszczególnych regionach, takich jak SE Asia i Bałkany (oba wśród moich ulubionych!), Być może zdałeś sobie sprawę, że widzisz znacznie więcej, widząc znacznie bardziej ograniczony obszar na raz, a nie, a nie na bardziej ograniczonym obszarze, a nie na bardziej ograniczonym obszarze niż Próbując zobaczyć „świat” za jednym razem.

Chociaż chcę powtórzyć jego punkt, że istnieje wiele wyjątków od zwykłych podróżników RTW, i wiem, że sporo z nich, myślę, że ma znakomity punkt.

Zdjęcie: Mr Clearview

Jak zaoszczędziłem pieniądze

Krótko mówiąc, żyć skąpią egzystencją.

Przez kilka miesięcy mieszkam około 1000 USD miesięcznie (z wyłączeniem czynszu). Odwołałem członkostwo w centrum fitness (które złamało mi serce), codziennie przyniosłem lunch do pracy i ograniczyłem życie nocne. Zebrałem swój samochód z drogi. Nigdy nie podróżowałem. Żadnych dodatków. Nie pamiętam nawet, kiedy ostatni raz dostałem odzież.

Moja ostatnia kontrola najmu została 1 lipca i od tego czasu oszczędzam dodatkowe niedoszłe pieniądze.

I znalazłem sposoby na zarobienie znacznie więcej pieniędzy: zapadnięcie reklamy na moich trzech stronach,null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *