Odkrywanie Santa Fe, Nowy Meksyk

Odkrywanie Santa Fe, Nowy Meksyk

Im więcej podróżuję, tym bardziej skłaniam się do miejsc docelowych wspierających populację między 50 000, a także 150 000 osób. Czemu? Zasadniczo ślad jest mniejszy, ruch w sieci jest wybaczający, a także koszt sprawdzania (restauracja, wstęp do muzeum, zakwaterowanie) znacznie lepiej pasuje do naszego budżetu podróży o średnim dochodzie. Niedawno zdecydowałem, że na ogół nie jestem fanem długich linii, a także tłumów. Czy wspomniałem, że w tym miesiącu kończę 40 lat? Przynieś curmudgeon!

Ustawione w Sangre de Cristo Foothills, Santa Fe, Nowy Meksyk spełnia wszystkie te kryteria. Miasto finansujące stanowe, Santa Fe, ma 15% wielkości Metropolitan Area Albuquerque, 1,5 godziny jazdy na południe, a także na zachód na autostradzie międzystanowej 25 (jeśli latasz, stawki mogą być niższe na lotnisku Albuquerque). Rozumie się ze względu na swoją sztukę, architekturę w stylu Pueblo, a także historyczne punkty orientacyjne pochodzące z hiszpańskiej kolonizacji na początku 1600 roku, mieszkańcy Santa Fe cieszą się przez cały rok poza zajęciami rekreacyjnymi, takimi jak wędrówki, narciarstwo, a także kajak Grande. Wspierając ruch wolno-żywności, a także kwitnącą scenę artystyczną, w Santa Fe jest wiele do występu, jeśli wybierzesz się na długi weekend.

Oto kilka zaleceń na początek:

Budynek Kapitolu stanowego

Tak samo jak wrażenia sztuki, jak szansa na zobaczenie Civics in Action, warto się zatrzymać budynek Capitol. Tuż obok korytarza śródmieścia ta bezpłatna atrakcja oferuje wycieczki z przewodnikiem, a także samodzielnie. sprawdziłem pełny opis tego, czego można się spodziewać w tej historii.

Pałac gubernatorów

Oryginał, stale okupowany, siedziba rządu dłużej niż gdziekolwiek indziej w Stanach Zjednoczonych, dzisiejszy pałac gubernatorów jest odzwierciedleniem kultur hiszpańskiej i indiańskiej regionu. Znaleziony na Palace Avenue na placu Santa Fe, budynek sąsiaduje z Muzeum Historii Nowego Meksyku. Pod zadaszonym portalem zajmującym się placem Plaza rząd rdzennych amerykańskich artystów oferuje ręcznie robioną biżuterię, skórzaną odzież, ceramikę, a także sztukę.

Santa Fe Farmer’s Market

Otwarte sobotnie poranki między 8 rano, a 13:00, rynek rolników w Santa Fe zapewnia odwiedzającym szansę na zakup produktów regionalnych, wypieków, ziół, orzechów, mięsa, a także rzemieślników o tematyce rolniczej. Od świeżych tortilli po wiązki suszonego pieprzu, a także szałwii, upewnij się, że wędruje z pełnym obszarem wnętrz (więcej długoterminowych przedsiębiorstw znajdują się z tyłu), zanim kontynuują rzędy artystów, jubilerów, a także stolarki włożonych wzdłuż torów kolejowych.

El Museuo Cultural

El Museo Cultural, znajdujący się w dokładnie tym samym kompleksie Railyard, co rynek rolników w Santa Fe, jest centrum o powierzchni 31 000 stóp kwadratowych poświęcone „zachowaniu, ochronie, a także promowaniu sztuki latynoskiej, kultury, a także tradycji północnego Nowego Meksyku”. Oprócz galerii/przestrzeni wystawowych, a także teatru, istnieje również rynek zimowy, który warto sprawdzić (jeśli lubisz sklepy zabytkowe, a także sklepy z używanymi sklepami, jest to dla Ciebie lokalizacja).

Dziesięć tysięcy fal

Japońskie spa, restauracja, a także Lodge, dziesięć tysięcy fal jest koniecznością znalezienia miejsca docelowego Santa Fe. Zdecyduj się na zalesione podnóża na północ od miasta, doświadcz wannie z hydromasażem, sauny, a także basenów na zimno. Odwiedzający mogą zapłacić dzień wstępu do publicznych udogodnień lub ulepszyć doświadczenie w leczeniu spa lub osobistym spa.

Kaplica Loretto

Najlepiej zrozumieć cudowne schody, które znajdują się łącząc kaplicę z chórem, kaplica Loretto jest warta szybkiego zatrzymania. 2 USD/osobę przyznaje, że uzyskasz dostęp do skomplikowanego wnętrza, z 22-metrowymi spiralnymi schodami (zbudowanymi tylko z drewnianych kołków, a także bez widocznych środków wsparcia) z tyłu. Wyjście gości tka z ogromnym sklepem z pamiątkami; Wina katolicka w najlepszym wydaniu!

Canyon Road

Canyon Road oferuje ponad sto galerii, butiki, a także restauracje w ciągu pół mili. Niestety upuściliśmy kulę podczas wizyty w tym kultowym miejscu docelowym Santa Fe.

Georgia O’Keefe Museum

Kolejną sferą turystyczną, którą upuściliśmy, był przystanek w Georgia O’Keefe Museum, najczęściej odwiedzanym muzeum w Santa Fe. „Kolekcje muzeum ponad 3000 prac obejmują 140 obrazów olejnych O’Keeffe, prawie 700 rysunków, a także liczne dodatkowe prace z lat 1901–1984”.

Gdzie się zatrzymać

Znajdź przyjazne dla rodziny zakwaterowanie w Santa Fe w Nowym Meksyku, od tradycyjnych hoteli po osobiste domy B&B z Stay22.com:

Podczas naszej wizyty zatrzymaliśmy się w Drury Plaza, Santa Fe. Ten współczesny i czysty obiekt obejmuje bar na dachu, a także basen, rozległe śniadanie kontynentalne, dziedziniec z końcem, restauracja, a także bezpłatne popołudniowe „Happy Hour”. Prosty spacer do wszystkich sklepów w centrum miasta, restauracji, a także atrakcji, Drury Plaza to fantastyczna okolica dla gospodarstw domowych oprócz osób podróżujących w interesach lub par w uroczym wypadku.null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *