Kiedy bogowie fotografii nie uśmiechają się do ciebie

Kiedy bogowie fotografii nie uśmiechają się do ciebie

KADA KANE zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Gdybym był bardziej profesjonalnym fotografem, moje podróże byłyby zupełnie inne.

Zrobiłbym już o wiele więcej badań, wykluczając najlepsze miejsca do wykonania zdjęć, jakie chciałem. Budziłem się przed wschodem słońca regularnie (horror!) I planowałem swoje dni wokół zachodów słońca. A w przypadku złej pogody i złego światła byłbym całkowicie boku, chyba że było coś w środku, chciałbym sfotografować.

Byłbym przygotowany na długie odcinki czasu, po prostu czekając, aż warunki będą idealne przed naciśnięciem migawki.

Zarabianie na życie jako pełnoetatowy bloger jest wystarczająco trudny; Zarabianie na życie jako fotograf podróży jest prawdopodobnie jeszcze trudniejszy i wymaga więcej zgiełku. I tak jak powiedziałem o pisaniu niezależnych w przeszłości, mam już wystarczająco dużo, że nie chcę dodawać zgiełku w innej branży do mojego programu.

To i jest fakt, że czasami masz pecha na fotografię.

Czasami światło jest złe. Pogoda jest zła. Masz ograniczony czas. Lub miejsce, które zamierzałeś sfotografować, jest o wiele bardziej wyzwaniem, niż się spodziewałeś.

Ku mojemu przerażeniu wszystkie cztery rzeczy przydarzyły mi się w starym San Juan w Puerto Rico.

Stary San Juan jest wspaniały – i warto odwiedzić. Uwielbiałem odkrywać stare miasto i powinieneś uczynić je własnym priorytetem.

Ale byłem zszokowany, jak trudno było sfotografować. Nie spodziewałem się, że ulice będą tak wąskie i że praktycznie wszyscy będą miały parking uliczny. Nadchodząca zła pogoda znacznie pogorszyła sytuację.

I nasz biedny, słodki przewodnik. Był tak kompetentny i entuzjastyczny, ale nie sądzę, żeby dostał to, co robiliśmy jako blogerzy, a nie stałych turystów.

„Słuchaj”, powiedziałbym mu, „denerwuję się, że wkrótce stracimy słońce. Musimy zrobić zdjęcia kolorowych domów w starym San Juan, zanim pojawi się burza. ”

„To nie będzie padać!” odpowiedział. „W lesie deszczowym deszcz”. Wystąpił w odległość.

„Okej”, powiedziałem mu, „ale muszę zrobić zdjęcia z Blue Sky, a nie te ciemne chmury. Czy możemy teraz zobaczyć kolorowe domy?”

“TAk!” Ogłosił. Potem przyniósł nas do podziemnego fortu.

Tak, to dobry fort; Tak, to strona światowego dziedzictwa UNESCO. Ale zabiło mnie, że byliśmy w środku, kiedy mogliśmy robić dobre zdjęcia w tym oszałamiającym świetle! Zanim się pojawiliśmy, chmury przejęły.

Zapewnił nas, że zobaczymy kolorowe domy następnie… a potem zabrał nas do historycznego, ale w dużej mierze niefotogenicznego obszaru bez żadnych domów.

Myślę, że tego dnia zetknąłem połowę zębów.

W końcu znaleźliśmy kolorowe domy. Ale w tym momencie niebo było tak ciemne, że pogorszyło się kolory. Starałem się je uratować; Nie jestem zadowolony z wyników.

Szczerze mówiąc, nienawidzę większości zdjęć, które zrobiłem tego dnia. Warunki były nie tylko złe, ale czułem się również tak, jakbym był taki poza moją grę. Zwykle jestem znacznie lepszy niż to.

Wiele mówi, że sprawdzasz oszałamiające miasto, a najlepsze zdjęcie, które robisz przez cały dzień, to kota! (Ale ten kot…)

Po prostu pokazuje – nie każde wrażenia z podróży będzie prowadzeniem do domu. Bez względu na to, jak dobrze myślisz, że będziesz cieszyć się aktywnością, bez względu na to, jak skrupulatnie planujesz z wyprzedzeniem, nie wszystko się ustawi. Utwórz pokój z tym wcześnie i często.

To powiedziawszy, pod koniec dnia miałem jedno zdjęcie Old San Juan, które naprawdę mi się podobało.

Być może wszystko, co musiałem zrobić, to przestać walczyć z miastem, po prostu się pochylić i wziąć to, co mi dało. To zdjęcie ma samochody. Ma ludzi. Ale to bardziej jak stary San Juan niż jakiekolwiek inne zdjęcie, które zrobiłem tego dnia.

Niezbędne informacje: W San Juan mieszkałem w dwóch nieruchomościach: Hilton Caribe i Hilton Condado Plaza. Oba są doskonałymi wyborami, ale bardzo wolałem Caribe i skoczyłem z okazji, aby zostać tam ponownie. Niska sezon w obu nieruchomościach zaczyna się od 179 USD. Znajdź więcej hoteli w San Juan tutaj.

Odwiedziłem Puerto Rico w kampanii z Puerto Rico Tourism. Wszystkie opinie, jak zawsze, są moje.

Uzyskaj aktualizacje e -mail od Katenever przegap post. Odejść subskrypcję w dowolnym momencie!

Imie Imie
Ostatnia nazwa nazwy
Twój e -mail e -mail
Składać

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *