Jak piknik, gdy nienawidzisz pikników

Jak piknik, gdy nienawidzisz pikników

Rozkładanie pod szeptanymi liśćmi płaczącej wierzby wśród linii winorośli Pinot i Shiraz w pięknym podwyższonym winie w Orange, NSW. Tak jest piknik.

Muszę być szczery, nie próbowałem tak bardzo, aby moja żarliwa niechęć do pikników była tajemnica. Nigdy tak naprawdę ich nie lubiłem – i okazuje się, że mój tata.

W rzeczywistości napisaliśmy, że powiedział, że powiedziała wieki temu na temat moich i przeciwnych poglądów Christiny na pikniki.

Nie mam na myśli być zabójcą lub narzekającym. Uwielbiam grill lub tylną klapę – nawet piknik przy stole piknikowym. Ale pomysł, by wcisnąć się na ziemię, aby wybrać kółki u stóp, jakby jakiś łowca-zbieracz nie przemawia.

A kiedy zobaczysz, co właściciele Michelle i Phillip Stivys w Winery Station w Orange w stanie NSW, zdajesz sobie sprawę, jak bardzo robiłeś pikniki przez cały ten czas.

Christina i ja mieliśmy szczęście być w Orange na coroczny festiwal wina, który się tutaj dzieje, a jako część festiwalu zostaliśmy zaproszeni do wypróbowania niesamowitego i niesamowicie romantycznego piknikowego doświadczenia.

Sprawdź nasze szybkie wideo o tym, czego się spodziewać podczas prywatnego doświadczenia piknikowego na stacji Heifer:

Kliknij tutaj, aby obejrzeć ten film na YouTube.

Stacja jałówek i piknik na następnym poziomie

Drzwi do piwnicy

Trochę poza miastem na eskorcie stacja jałówek ma coś w rodzaju opowieści z Phoenix-the-the-the-Ashes. Zatem na pastwisku, ziemia została zrewitalizowana przez Stivens, kiedy kupili ją w 2009 roku.

Przywrócili winorośl do życia i odnowili starą historyczną szopę wełnianą do tego stopnia, że ​​ta winnica jest obowiązkową wizytą dla fanów wina przybywających do Orange.

W słoneczne dni podwórko z zabawną świtą kurczaków jest idealnym miejscem na degustację i lunch. A piękne górskie krowy za rogiem zawsze chcą trochę więcej twojej uwagi.

Na piknik

Ale to piknik, na który tu jesteś.

Jest to krótka jazda od drzwi piwnicy w buggy winnicy przez ziemię między winoroślami do miejsca na piknik. Gdy idziesz, uważaj na zające, które zamieszkują ten obszar – wyglądające jak gigantyczne niezdarne króliki, gdy wspinają się wśród winorośli.

Powitanie nas z cienia pełnej wierzby majątku na brzegach tam, elegancka uczta na białym stołowym tkaninie.

Wyruszył nas w pysznej tablicy, piknik serów rzemieślniczych, dipów, owoców, orzechów i chrupiącego chleba. A do odświeżenia nas była butelka stacji jałówek Bull Paddock Chardonnay, którą wybraliśmy przy drzwiach piwnicy.

Jadliśmy w zacisznej błogości z tylko ptakami na drzewach, aby nas zobaczyć. A kiedy zjadliśmy nasze wypełnienie, zabraliśmy kieliszki wina do gęstego dywanu na trawie.

Zaskoczyłem się, znajdując wygodne miejsce na ziemi, ale nie musiałem. Głębokie wiklinowe krzesła obok dywanu – a nawet stosy ciężkich poduszek podłogowych – oferowały duży komfort.

Przez chwilę drzemaliśmy, ciesząc się dźwiękami natury i widokami nad wyłożonymi drzewami winnic.

Powrót do rzeczywistości

Kiedy wszystko zjadliśmy, skończyliśmy butelkę i przywitaliśmy się z przyjaznymi gęsiami rolnymi, szybki telefon z powrotem do drzwi do piwnicy zwiastował naszą podróż do rzeczywistości.

Gdy szliśmy, zauważyliśmy kangurki pośród winorośli, relaksując się w cieniu, tak jak byliśmy chwilę wcześniej.

To o wiele trudniejsze, niż spodziewasz się, że wrócisz do prędkości, kiedy jesz i zrelaksujesz.

Winnica stacji jałówek

Way escort
Orange, NSW

Pikniki są dostępne w 2 miejscach – Willows lub Bull Paddock, choć mogą ustawić coś prawie w dowolnym miejscu na ich 130 akrach. Pikniki nie trwają jednak zimą, wrześniowo.

Nasz piknik w wierzbie wynosi 200 USD za parę i obejmuje konfigurację, transfery z i z powrotem do drzwi do piwnicy, jedzenie, napoje bezalkoholowe oraz wybraną butelkę wina.

Jeśli chodzi o mnie, oznacza to już nie próbowanie znalezienia tego wygodnego miejsca na zdecydowanym nierównym terenie. Nigdy więcej próby złapania jedzenia z podłogi, zanim głowa wypełni się krwią. Nigdy więcej pinów i igieł w moich stopach i tyłku.

Mniej więcej, jak to możliwe, od tego konwencjonalnego koszmaru piknikowego, odtąd oczekuję, że Dine Al Fresco.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *