Udawaj, że wróciłeś do Neapolu – jak zrobić najlepszy domowy przepis na ciasto do pizzy

Udawaj, że wróciłeś do Neapolu – jak zrobić najlepszy domowy przepis na ciasto do pizzy

chrupiący z miękkim, delikatnym środkiem, puszystym i pełnym smaku – oto łatwy przepis na ciasto do pizzy, który można zrobić w domu, ale Zabierze Cię z powrotem do wieczornych spacerów przez romantyczne ulice Napoli.

Wiele zawdzięczamy wspaniałym włoskim mieście Neapol – zwłaszcza za innowacje pizzy. Pokorny płaski chleb południowego miasta zwieńczony pomidorem i mozzarellą (Basta Cosí!) Obecnie występuje w ogromnej różnorodności form z każdego zakątka świata.

Podobnie jak amerykański hotdog, który przerósł swoją historię i koncepcję ojczyzny, Humble Pizza jest naprawdę międzynarodowym stworzeniem.

I tak się stało dość szybko.

Ojciec Christiny, który pochodził z Triestu w północno -wschodnim Włoszech, nigdy nie słyszał o „pizzie”, kiedy wyjechał do Australii jako młody człowiek. Wciąż było to tylko coś, co lubili Południowcy.

Oczywiście Pizza nie jest jedyną rzeczą, którą powinieneś jeść, gdy jesteś w Neapolu, ale z pewnością powinien być headlinerem.

A gdy pizza rozprzestrzeniła się przez Włochy i na całym świecie, oryginalny styl Napoli zmienił się tak bardzo, niektórzy nie przypominają już pizz.

Tak więc, podczas gdy neapolitanie patrzą w dół na popularną i wszechobecną cienką i chrupiącą wersję z Rzymu, mam wrażenie, że te same nosy są zupełnie niewidoczne w innych bardziej „awangardowych” formatach.

Kieszenie pizzy, chipsy o smaku pizzy, babeczki z pizzą powinny być dla nich kością rywalizacji… i nigdy nie wspominać o ananasie kogoś z Neapolu!

Zatem robienie pizzy w domu jest całkiem obowiązkiem.

Ale jest kilka problemów z robieniem ciasta pizzy w domu. Po pierwsze, Twój domowy piekarnik nigdy nie dotrze do płonących 400ºC, które mogą profesjonalne piekarniki pizzy. Nawet kamienie gliniastej pizzy, które możesz kupić, nie pomagają tak bardzo.

Ale ten przepis z prawdziwego neapolitańskiego szefa kuchni pizzy działa na smakołyki i zapewnia najlepsze wyniki pizzy, jakie miałem w domu.

Jak zrobić ciasto do pizzy w domu

Ten przepis jest zupełnie inny niż każdy, co widziałem. Mieszasz mąkę z wodą i drożdżami, a nie na odwrót i tylko kolana w misce.

Piekasz także tę pizzę na metalowej tacce do pieczenia. O wiele prostszy niż podgrzewanie kamienia.

To robi wystarczającą ilość ciasta na 3 średnie pizze lub 2 duże pizze.

Oto, czego potrzebujesz:

– 450 g mąki – Idealnie 00, ale zwykła zwykła mąka będzie działać. Sprawdź 10-12 g białka w sekcji informacji o wartości odżywczej

– suszone drożdże 1.5TSP

– 300 ml zimnej wody z kranu

– Sól 2TSP

Oto, co robisz:

1. Rozpuść drożdże w zimnej wodzie, a następnie wymieszaj mąkę w wodzie dużą metalową łyżką. Wymieszaj mąkę, aż będziesz miał gładką kremową konsystencję.

2. Wymieszaj sól z pozostałą ¼ mąki, a następnie stopniowo dodawaj mieszankę mąki/soli do miski. Kontynuujcie wszystko, aż wszystko zostanie połączone.

3. W misce poteruj ciasto energicznie jedną ręką, obracając i naciskając ciasto, aż będzie gładkie i nie będzie miało grudków – około pięciu minut. Szybko poruszając się z kostkami i opuszkami palców, aby ciasto nie przykleiło się do twoich dłoni. Następnie pozostaw, aby odpocząć na 10-15 minut.

4. Pokrój ciasto na 2 lub 3 kawałki,* kształt i złóż ciasto na mąką powierzchni, a następnie umieść w lekko naoliwionej misce, przykryj i pozostaw w temperaturze pokojowej przez około 7 godzin.

5. Delikatnie wyciągnij ciasto z miski i rozciągnij je na preferowaną tacę do pieczenia lub tacę do pizzy. Używamy tacki do pieczenia, aby nasze pizze wyszły podłużne!

6. Ciasto powinno być bardzo elastyczne i giętkie, więc zachowaj cienkie – nie więcej niż 3 mm głęboko w środku. Zewnętrzna skorupa może być grubsza. Przykryj filmem i pozostawić na kolejne kilka godzin.

7. Dodaj sos do pizzy i upiecz bazę pizzy w piekarniku 250ºC przez około 5 minut.

8. Wyjmij pizzę, dodaj pokrojoną cebulę i włóż ją z powrotem do piekarnika na kolejne 5 minut lub do momentu, aż cebula zaczną gotować/char.

9. Wyjmij pizzę ponownie, dodaj resztę dodatków-mięsa, warzywa (choć bez ananasa!) I sera, a następnie wróć do piekarnika na kolejne 3-4 minuty lub do stopnia sera.

*W tym momencie możesz włożyć ciasto do uszczelniającego pojemnika i umieścić je w zamrażarce zamiast pozwalania mu.

Kiedy chcesz, możesz wydać zamrożone ciasto z garnka do zadaszonej miski, a następnie pozwól mu się rozmrozić i dowód przez około 5 godzin.

Wcześniej zostawiliśmy nasze ciasto w lodówce i tak się stało! Dobrze jest widzieć tak pięknie rozwiniętą strukturę glutenu, ale sprawia, że ​​kształt pizzy jest dość trudny.

Wypróbowałem kilka innych różnych przepisów, ale żadne nie działało tak dobrze, jak ten.

Przepis, którego używałem wcześniej, pochodzi z Taste.com, ale zawiera oliwę z oliwek i cukier – dwie rzeczy, które nigdy nie używają konwencjonalne pizzerias. Plus przepis mówi, aby rzucić ciasto, a nie rozciągnąć je rękami-kolejny Neapol nie-nie.

Pod koniec dnia wszyscy gotujemy dla zabawy, a nie nagród, więc konieczne jest użycie przepisu, który lubisz i który działa dla Ciebie.

IMam nadzieję, że ten pomoże. Buon Appetito!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *