Podróż solo w Cartagena w pięciu winietach

Podróż solo w Cartagena w pięciu winietach

Kate przygody Kate zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą tych linków, dokonam odszkodowania bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Ostrożność i wypłata

Moja strażnik jest, gdy ląduję w Cartagena. To nie tylko mój pierwszy raz w Kolumbii, ale po raz pierwszy w Ameryce Południowej od 2008 roku. Podobnie jak ta podróż była tylko dla Buenos Aires, co można sugerować najbardziej najbardziej wysunięte miejsce w Europie.

Ta podróż jest inna, nawet w przypadku doświadczonych solo podróżniczych, takich jak ja. Nie rozumiem dokładnie, w jaki sposób będzie to wolne od ryzyka na ziemi, a także wymagam bardziej ostrożnego niż zwykle.

Bez bankomatu na lotnisku zatrzymuję się kierowca w banku w tej metodzie dla mojego pensjonatu. Zabieram ze mną moją torbę na dzień kosztowności do przedsionka, a także mam oko na taksówkę-nie odjechał z moją ogromną torbą, prawda?

Programu nie. Czeka na mnie, a także wracam do pojazdu z gotówką.

Opuszcza mnie w moim pensjonacie; Sprawdzam w środku, że zrobiłem to całkowicie po hiszpańsku!); Umieszczam mój sprzęt technologiczny, biżuterię, a także paszport w moim przenośnym wolnym od ryzyka, a także zamykaj go wokół bazy toalety; Zdobywam kartę SIM (ponownie po hiszpańsku!).

Później na ulicach Getsemaní, niegrzecznej dzielnicy Red Light Cartageny, pragnę sfotografować wszystko w zasięgu wzroku, jednak trzymaj mój aparat w torbie. Nie rozumiem dokładnie, jak bez ryzyka jest mieć tutaj mój aparat. Jestem pewien, że mogę to zrobić – jednak nie tylko.

Z czasem trochę się zrelaksuję. Mam wygodne fotografowanie getsemani – jednak tylko w ciągu dnia. Po zmroku zabieram dom Ubersa ze starego miasta zamiast chodzić. Cokolwiek zdalnie cenne jest zablokowane w przenośnym sejfie.

Może to nieco zbyt ostrożne. Jednak ostatecznie opuszczam Kolumbii bez jednej nieszczęścia.

Mieszanie się

Wrzucam chude dżinsy, zbiornik do przechowywania, a także klapki przed wyjściem.

To nie hałas jak duży strój, jednak było to celowo zaplanowane. Wieszam, żeby się mieszać w dowolnym miejscu. Kobiety z Ameryki Łacińskiej zwykle trzymają nogi w ciągu dnia, więc to też robię. Dżins są zasadą, nawet jeśli temperatury wznoszą się powyżej 100 stopni.

Nie staram się przejść jako kolumbijski. Staram się przejść jako kobieta, która dobrze rozumie Kolumbię, być może wieloletni emigrant lub stały gość. Ogromnie przynajmniej zakrycie moich nóg zapewnia mi znacznie mniejsze molestowanie uliczne. Odkryłem to w Nikaragui.

Wkrótce pojawiam się na starym mieście, szukając żywych kolorów, a także gigantycznych drzwi. Ta lokalizacja jest urocza, choć piekło turystyczne. Podobnie jak prawie każda zagraniczna turysta, którą mijam, ma jej nogi. Rompers, produkt odzieży, do którego nigdy się nie rozgrzewałem, są szczególnie popularne.

Wkrótce staje się usunięcie, że dżins nie jest najwygodniejszą rzeczą do noszenia. To jest wilgotne. Grotesowo tak. Dorastając w Massachusetts, latem jestem wykorzystywany do hardkorowej wilgotności, takiej, jaką można niemal rzeźbić palcami – jednak Cartagena jest wiele razy gorsza niż cokolwiek, co kiedykolwiek czułem.

W ciągu kilku minut mój dżins wydaje się dziesięć warstw bielizny termicznej. Ostatecznie wrzucam się do klimatyzowanej kawiarni, aby odzyskać, wzór, który powtórzy się z częstotliwością w ciągu najbliższych kilku dni.

Patrzę na prognozę warunków pogodowych, a także na burzę, a także na następny tydzień. Sierpień to świetny czas, aby pojechać zarówno do Bogoty, jak i Medellin, jednak nie tyle na wybrzeżu Karaibów.

Sprawdzam raport dla Santa Marta, kilka godzin w górę wybrzeża. dokładnie ta sama oferta.

Po raz pierwszy żałuję mojej opcji pójścia z Kolumbią zamiast Peru. Zima byłaby o wiele lepsza dla wybrzeża.

Robię trochę badań lotów, a także decyzję: opuszczam Cartagenę po trzech nocy, pomijając resztę wybrzeża Karaibów, a także jadąc bezpośrednio do Medellín. Jest w górach z wiosennym klimatem przez cały rok. Jako to jest. Medellín to czyste słońce.

Później dobrze podróżowani kumple mówią mi, że Cartagena jest najbardziej wilgotną lokalizacją, jaką kiedykolwiek byli.

Początek

Zatrzymuję się przy ładnie wyglądającej piekarni, a także sprawdzam sytuację z przodu, pełen pięknych, starannie zbudowanych ciast.

Zaraz złapię stół, gdy blondynka mnie zatrzymuje, a także mówi: „Kate?”

Szybko wciągam brzuch, a także wciągam spoczynku marszcząc brwi w łaskawy uśmiech, zwiększając brwi w przyjaznym oczekiwaniunullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *