10 rzeczy do zrobienia w Bhutanie – nasz przewodnik turystyczny Bhutan po Thimpu, Paro i Punakha

10 rzeczy do zrobienia w Bhutanie – nasz przewodnik turystyczny Bhutan po Thimpu, Paro i Punakha

Czy planowałeś własną przygodę Bhutan, ale nie jesteś pewien najlepszych rzeczy do zrobienia w Bhutanie?

Wyobraź sobie, że budzisz się rano i patrząc na okno, aby znaleźć się w otoczeniu gór i drzew, z widokiem na starożytne świątynie i klasztory we wszystkich kierunkach?

Dlaczego nie przekształcić tego marzenia w rzeczywistość i sprawdź Bhutan?

Bhutan jest najczęściej znany w ostatnim czasie jako jedyny negatywny kraj na świecie na świecie. A co to znaczy, możesz zapytać? Wskazuje, że ten kraj pochłania o wiele więcej dwutlenku węgla w atmosferze, niż faktycznie wytwarza! Kraj podjął również procedury, aby upewnić się, że opiekują się środowiskiem i ich dziedzictwem, aby mogli je zachować dla przyszłych pokoleń. Niesamowite, prawda?

Kolejną rzeczą, która niedawno przyniosła nazwę tego kraju do nagłówków, jest popularna historia jego obecnego króla i królowej. Ludzie nie mogli powstrzymać się od romantycznego zakończenia bajki. Royals są teraz zadowoleni z rodziców dziecka, którego narodziny obchodzono przez kraj przez sadzenie drzew-rekordowe działanie zainicjowane przez mieszkańców miasta.

Zanim zagłębisz się w 10 rzeczy do zrobienia w Bhutanie poniżej, oto, co zrobiliśmy podczas naszej własnej podróży do Bhutanu z celowaniem w Bhutan!

Spis treści

Dzień 1 w Bhutanie – paro i gniazdo tygrysa
Dzień 2 i 3 w Bhutanie – Paro to Thimphu
Dzień 4 i 5 w Bhutanie – Thimphu do Punakha10 rzeczy do zrobienia w Bhutanie

1. Wypróbuj standardowe potrawy
2. Miej strzał Arak/ Ara
3. Weź udział w festiwalu
4. Znajdź pokój w klasztorach
5. Idź na wędrówki po górach
6. Idź do oglądania ptaków
7. Doświadcz meczu łucznictwa
8. Zdobądź lokalne produkty z rynku weekendowego
9. Posłuchaj opowieści o syrenach i królach
10. Zanurz się w gorących źródłach
11. Znajdź zakwaterowanie w Bhutanie
Co musisz wiedzieć przed sprawdzeniem Bhutanu

Dzień 1 w Bhutanie – paro i gniazdo tygrysa

Zaczęliśmy poranek od sensacyjnego wschodu z okna sypialni, gotowy do rozpoczęcia eksploracji Bhutanu! W restauracji Le Meridien Hotel z Hotel Le Meridien zjedliśmy fantastyczne śniadanie bhutanu i indyjskie, a następnie poznaliśmy nasz niesamowity przewodnik, Tashi w recepcji.

Po 20 minut jazdy przybyliśmy na początku ścieżki do świątyni gniazda tygrysa lub Paro Taktsang. Jedna z najpopularniejszych świątyń buddyjskich na świecie, a na pewno najbardziej znana w Bhutanie, Tiger’s Nest został zbudowany w VII wieku na stromym klifie na wysokości 10 232 stóp (3119 metrów)! Wędrówka jest nieco trudna, ponieważ części są dość strome i skaliste, ale widzieliśmy ludzi w każdym wieku, którzy idą po kręte zbocza.

Widoki, gdy wspinaliśmy się na górę, były niezwykłe i nie trwało długo, zanim zaczęliśmy widzieć świątynię gniazda tygrysa w oddali. Kamery nie są dozwolone w środku, ale w kompleksie świątynnym znajduje się wiele świątyń, świątyń i ołtarzy. Wszystkie mają specjalny cel, taki jak dobrobyt, zdrowie i długowieczność, guru i inne kluczowe aspekty życia buddyjskiego.

Stamtąd sprawdziliśmy Narodowe Muzeum Bhutanu, gdzie istnieje wiele eksponatów z historii naturalnej i ludzkiej kraju. Stary muzeum znajdowało się w starożytnym forcie, ale zostało uszkodzone podczas trzęsienia ziemi. Chociaż go naprawili, podjęli decyzję o zbudowaniu zupełnie nowego budynku w celu pomieszczenia muzeum.

Wreszcie sprawdziliśmy lokalny dom gospodarstwa, w którym wielu odwiedzających przebywa w Bhutanie zamiast w hotelach. To był tak naprawdę stary dom wiejski przekształcony w turystów domowych. Na zewnątrz w czymś, co wyglądało jak konwertowany budynek stodoły, znajdowały się gorące kamienne kąpiele, w których goście mogą odpocząć i uspokoić bolące mięśnie po całym dniu wędrówek i zwiedzania.

Dzień 2 i 3 w Bhutanie – Paro to Thimphu

Opuściliśmy Le Meridien Paro rano zaraz po śniadaniu i udaliśmy się do Thimpu. Minęło około godziny jazdy, więc mieliśmy dużo czasu, aby zatrzymać się na zdjęciach po drodze.

W drodze do Thimphu zatrzymaliśmy się w starożytnym klasztorze, do którego można było uzyskać najstarszy most linowy w kraju. Przed zameldowaniem się w Le Meridien Thimpu pan Tashi zabrał nas, aby zobaczyć największy posąg Buddy w Bhutanie, Budda Dordenma, który wychodzi na dolinę i miasto Thimpu. To oszałamiający widok na szczycie wzgórza i pomalowany jasnym złotem. Ten Budda ma 169 stóp wysokości!

Później, kiedy przybyliśmy do Thimpu, aby zameldować się w naszym hotelu, minęliśmy główną buddyjską stupę miasta, w którym miało miejsce kluczowe wydarzenie duchowe, 7 linii żyjących w pielęgnacji mantry Guru Rinpocze. Przybyły setki lokalnych mieszkańców i czekali na złożenie ofiar, recytować mantr i otrzymywać błogosławieństwa guru Rinpocze. Mieliśmy szczęście, że mamy Cnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *