10 Rzeczy, które powinieneś zobaczyć w Pompeii

10 Rzeczy, które powinieneś zobaczyć w Pompeii

Przez 1700 lat martwe miasto Pompeii leżało poniżej metrów popiołu, pumice i gleby. Ale 300 lat temu, jak feniks z popiołów Vesuvius, Pompeii ponownie wzrósł. To teraz jedno z najbardziej niesamowitych miejsc do sprawdzenia na świecie.

Zawsze chciałem jechać do Pompeiii. To jedno z tych miejsc, które wywołały moją wyobraźnię, ponieważ byłem dzieckiem. Ze wszystkich ruin starożytnego świata Pompeja jest tym, który pozwala ci zobaczyć świat, jak to był praktycznie 2000 lat temu.

Pochowany w 79ad, kiedy wybuchł Wezuwiusz, Pompeii zniknął z map i pamięci. Ale na początku 1700 roku architekt Domenico Fontana odkrył pozostałości osad wokół Pompeii.

Od 1748 r. Najlepiej do tej pory archeolodzy składali Pompeii – zarówno jego ulice, jak i historię. Odkrywanie tej kapsułki czasowej wielkości miasta jest jednym z najbardziej fantastycznych doświadczeń podróży, jakie możesz mieć.

Oto nasze wideo Pompeii – zobaczysz niektóre z naszych preferowanych części w tym niesamowitym miejscu:

Kliknij tutaj, aby wyświetlić nasze wideo Pompeii na YouTube.

Z biegiem lat praca regeneracyjna, która pojawiła się na stronie Pompeii, sprawiła, że ​​było to fantastyczne miejsce do odwiedzenia. Oto 10 naszych preferowanych części:

10 rzeczy, które powinieneś zobaczyć w Pompeiii

Pompeii jest określony w 9 różnych „regionach”, biegnących jak spirala w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek przeciwnych od regionu I w południowo -zachodniej krawędzi najlepiej do regionu IX w środku miasta.

Większość ludzi wchodzi z południowo -zachodniej strony do regionów VII i VIII, więc następujące sugestie zaczynają się od głównego wejścia.

1. Forum rzymskie i sanktuarium Apollo – Region VII

Szeroka, utwardzona plac otoczona ogromnymi kolumnami, forum było sercem handlu w Pompeii. To była prawdopodobnie najbardziej ruchliwa część miasta. Znakomity posąg Apollo dominuje w przestrzeni.

2. Buda – Lupanare – Region VII

Mały dom niedaleko forum i prawdopodobnie najbardziej zatłoczony dom w Pompeii (wtedy i teraz!), Ściany mają „menu” usług dostępnych w Freskos, które są zabawnie zachowane.

3. Amfiteatr – Region II

Na wschodnim krańcu miasta duży amfiteatr był miejscem gier i gladiatorów. Wspinane siedzenia mogły pomieścić około 2000 osób.

4. Grand Palestra – Region II

Obok amfiteatru znajduje się Grand Palace – oszałamiający (i cichy) park otoczony w otoczeniu kolumn. To był park ćwiczeń dla młodych ludzi i być może miejsce do sportu.

5. Dom Wenus w skorupce – region II

Niedaleko amfiteatru, Casa della Venere w Conchiglia ma oszałamiające fressos (z których jeden ma Wenus w ogromnej skorupce) i wypielęgnowane ogrody. Domy wzdłuż tej ulicy są spektakularne i warte obejrzenia.

6. Cmentarz – Necropoli di Porta Nocera – Region II

Wzdłuż południowo-wschodniego krańca miasta, znacznie niższego niż reszta ruin i prawie nikogo innego, cmentarz tutaj ma groby i mauzoleum dla bogatych. Jeszcze lepiej zachowane niż samo miasto – być może ze względu na jego chronioną pozycję – cmentarz Nocera jest fascynującym wglądem w społeczeństwo Pompejów, które jest zwykle pomijane.

Wracając do miasta I do regionu I, są setki domów i ruin do zwiedzania, gdy wędrujesz w kierunku wejścia.

7. Punkt widzenia z toalet – region IX

Być może nie najbardziej romantyczne ustawienia, ale z jakiegoś powodu jeden z niewielu bloków toaletowych na stronie ma najlepszy widok! Podwyższony wysoko powyżej wielu Pompeii, punkt obserwacyjny pozwala zobaczyć tyle miasta.

Jest tu też miejsce na piknik i restauracja, choć nie skończyło się, kiedy tam byliśmy ostatnim.

8. Łaźnie stabijskie – Terme Stabiane – Region VII

Kompleks pokoi wokół centralnego trawnika atrium, jest to oszałamiająca część miasta. spokojny i relaksujący. To tak, jakby czas tego miejsca trwał!

9. Casa di Sirico i gips obsada człowieka – region VII

Obok kąpieli Stabian, Casa Di Sirico jest teraz domem dla pozostałości jednej z ofiar Wezuwiusza. Obwód mężczyzny jest niezwykle kompleksowy i przynosi go do domu, jak prawdziwa była ta katastrofa.

10. Antiquarium – region VIII

W pobliżu głównego wejścia, antykwarium znajduje się znaczny zbiór amfory i znacznie delikatniejszych artefaktów. Zostały one usunięte, aby uratować ich przed pogodą, ekspozycją, kradzieżą lub wandalizem (które oszałamiają umysł).

Istnieją rzędy garnków, wazonów, płyt i rzeźb. W szklanych skrzyniach są również gipsy w szklanych skrzyniach – nawet czyjeś psa dla zwierząt, co jest trochę smutne.

Pozostawienie tej części do ostatniego daje wystawę i resztę Pompejów trochę kontekstu i skali tego, jak powinno być to miasto.

Zawsze jest o wiele więcej do zobaczenia

Wystawy tymczasowe

Uważaj na krótkoterminowe eksponaty wokół Pompeii. Pracownicy od czasu do czasu otwierają różne budynki publicznie przez około godzinę.

Muzeum Pompejów

National Archaeological Museum of Neapol jest warte wymeldowania, ponieważ mieści się wiele oryginalnych fresków, dzieł sztuki, rzeźb i amfory. Jest także domem dla rzeczywistych resztek ofiar odzyskanych z Pompeii. Te na miejscu to gipsowe odlewy ciał.

Ale zrób to w inny dzień, bo na pewno się wypali.

Herculaneum

Herculaneum – jedno z pozostałych głównych miast, które ponieśli ciężar 79AD Wulkaniczny podmuch – jest również warty wymeldowania. Nigdy nie dotarliśmy do Herculaneum, ale słyszeliśmy, że jest jeszcze lepiej zachowany niż Pompeii.

Neapol

Sam Neapol to żywe muzeum. W pewnym sensie przypomina to, że gniewniej starszy brat Hawany z kruszonką i fascynującą historią. Odkrywanie Neapolu jest absolutną koniecznością, nawet jeśli masz czas na spacer na jeden dzień.

Nie jest to szkodliwe miasto do odkrywania, pomimo jego reputacji. W rzeczywistości są wszystkie nasze powody, dla których nie powinieneś się bać, aby sprawdzić Neapol.

Spacerując po Neapolu, dostrzegasz, jak Pompejów mógł być w najlepszym stanie. Prawdopodobnie echa tego starożytnego miejsca wciąż rozbrzmiewają w tym wspaniałym mieście Południa.

Być może tutaj żyje duch Pompeiii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *