Jak dostać się z Mediolanu do Wenecji pociągiem – najłatwiejsza droga do romansu, jaką znajdziesz

Jak dostać się z Mediolanu do Wenecji pociągiem – najłatwiejsza droga do romansu, jaką znajdziesz

dostanie się z Mediolanu do Wenecji pociągiem to jedna z najłatwiejszych podróży, jakie będziesz jeździć we Włoszech. Oto, co robić i jak to robisz.

Wenecja jest jednym z tych miejsc, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Jego piękno, jego historia, romans sumują się, aby warto było podróżować po drugiej stronie świata.

Jeśli jednak jesteś już w Mediolanie, to tylko kolejne 2 i pół godziny podróży, zanim stoisz na brzegach Wielkiego Kanału wpatrującego się w Ponte Degli Scalzi i zastanawiając się, jak to nadal stoi.

Dotarcie z Mediolanu do Wenecji pociągiem

Pani Romance i ja odbyliśmy tę podróż z Mediolanu do Wenecji pociągiem trochę temu i okazało się, że jest to najlepsza opcja. Jest szybki, tani i nie musisz się martwić parkowaniem.

Jazda do Wenecji jest możliwa, a trener jest prawdopodobnie najtańszą opcją, ale główne dworzec kolejowy Wenecji trafia do Wenecji.

Jest też lotnisko, ale jest to po wschodniej stronie tego niesamowitego miasta i nie tak wygodne jak pociąg lub droga.

Milano Centrale

Milano Centrale Station jest północnym włoskim centrum dla wielu różnych podróży w całym kraju – w tym oczywiście od Mediolanu do Wenecji. Na przykład możesz przejść z Mediolanu do jeziora Como pociągiem w niecałe 2 godziny stąd.

Możesz zarezerwować bilety online przed podróżą lub kupić bilety, gdy będziesz gotowy do wyjścia. Sprawdź Times dla pociągów tutaj na stronie internetowej Trenitalia.

Podczas przeszukiwania podróży musisz szukać pociągów z Milano Centrale do Wenezji St Lucia.

Ważne – kiedy wybierasz podróż, upewnij się, że jest bezpośrednio. Niektórzy sprawiają, że po drodze zmienisz pociągi, co byłoby denerwujące bagażem.

Pociąg

Po otrzymaniu biletu upewnij się, że potwierdzasz go w jednym z punktów sprawdzania poprawności biletu, zanim dotrzesz do platformy. Każdy pociąg ma inspektora biletów, który sprawdzi, że to zrobiłeś. Ma to na celu powstrzymanie osób używających swojego biletu bez czasu więcej niż raz.

Jeśli masz bilet z alokacją miejsca, być może nie musisz potwierdzić, ale na wszelki wypadek.

Najtrudniejszą częścią podróży pociągiem będzie oparcie się pokusie, by wskoczyć na Brescia lub Weronę lub jedno z ładnych miasteczek, w których się zatrzymujesz!

Wenecja

Ostatnim przystankiem pociągu jest Wenezia St Lucia, która wychodzi tuż na Wielkim Kanale. Zaskoczyło mnie, kiedy wyszliśmy ze stacji, a przede mną była Wenecja. Kruszenia ścian i piękne drogi wodne jednego z najbardziej intrygujących miast na świecie znajdowały się u moich stóp.

Uważaj na osoby oferujące pomoc w bagażu. Nie starają się być przyjaźni, ale też nie próbują cię obrabować. Będą nosić twoje torby gdziekolwiek chcesz, ale spodziewają się płatności i trudno ich przekonać, że nie chcesz ich pomocy.

Poruszanie się po Wenecji

Po opuszczeniu stacji prawdopodobnie powinieneś kupić przełęcz Vaporetto. Warto kupić przepustkę wielodniową, a nie pojedynczą wycieczki lub przepustki jednodniowe-szczególnie jeśli jesteś w Wenecji dłużej niż jedna noc.

System Vaporetto jest jak pływająca usługa autobusu, która zabiera Cię po głównych kanałach miasta. Na początku wydaje się to skomplikowane, ale kiedy się do tego przyzwyczaisz, Vaporetto to genialny sposób na zobaczenie wielu Wenecji.

Oto nasz przewodnik po poruszaniu się po Vaporetto w Wenecji.

Opuszczając Wenecję

Kiedy nadejdzie ten smutny moment, aby pożegnać się z Wenecją, możesz wrócić do stacji Wenezia St Lucia, aby dotrzeć do ogromnej liczby miejsc w całym kraju. W rzeczywistości są promy, które regularnie przechodzą z Wenecji do Chorwacji i Grecji.

Większość linii Vaporetto wraca do Ferrovia – nabrzeże do stacji St Lucia. Po raz kolejny możesz zarezerwować bilety kolejowe z wyprzedzeniem lub kupić je w ciągu dnia. Pamiętaj tylko, aby je potwierdzić przed wejściem na pokład pociągu.

Podczas gdy jesteś w Wenecji, jest tak wiele rzeczy do zobaczenia, a zrobienie tego może być przytłaczające. Oto krótka lista 5 rzeczy do zrobienia w Wenecji, aby zacząć.

A jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź nasze pocztówki z Wenecji tutaj.

Cofając się

Jeśli planujesz przejść z Wenecji do Mediolanu pociągiem, możesz chcieć pomocy w sprawach, które należy zrobić we Włoszech stolicy mody.

Oto niektóre z naszych ulubionych historii, które napisaliśmy na temat rzeczy do zrobienia w Mediolanie. I nie zapomnij zaoszczędzić trochę czasu na odwiedzenie jeziora Como, gdy tam jesteś. Nie pożałujesz. Oto kilka informacji na temat jeziora Como.

A kiedy uwielbiamy rozmawiać o Włoch, mamy wiele informacji o innych miejscach docelowych we Włoszech. Oto nasza biblioteka przewodników i opowieści z naszych czasów w tym pięknym kraju.

Mamy nadzieję, że masz fantastyczny czas we Włoszech – nasze ulubione miejsce do podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące podróży, zapytaj nas w komentarzach poniżej. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc.

Jim i Christina XX

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *