4 Nieoczekiwane powody, dla których powinieneś odwiedzić Szanghaj, Chiny

4 Nieoczekiwane powody, dla których powinieneś odwiedzić Szanghaj, Chiny

Szanghaj, największa w Chinach metropolia, istnieje sprzeczność. Połowa tego głównego megalopolis jest bogata i atrakcyjna, a druga połowa jest stara i rustykalna. Ta sprzeczność może wkrótce się zmienić.

Odwiedzający ustawiają się, aby spotkać ulubione kostiumowe postacie Disneya na Paradzie w New Shanghai Disneyland. Zdjęcie Attapon Pongpitak dla Pixabay.
To dlatego, że dynamiczny Szanghaj jest uzależniony od zmian. Nawet jeśli wracasz do miasta co dwa lata, zawsze jest coś nowego do zobaczenia. Wystarczy spojrzeć na różne nowe projekty rozwojowe, które odbywają się regularnie. Na przykład twoja rodzina może nawet nie zdawać sobie sprawy, że bardzo nowoczesny Szanghaj Disneyland został otwarty w 2016 roku.

Szanghaj jest częścią nowoczesnej, ale konwencjonalnej estetyki Chin i na tym polega sprzeczność. Oprócz szybkiej natury zmian, ta metropolia jest domem dla historycznych atrakcji, takich jak świątynia miasta, ogród Yuyuan i wielu innych. Dlatego niewątpliwie natkniesz się na kontrast między starym a nowym podczas zwiedzania miasta.

Zwróć uwagę na sprzeczne maniery i sprzeczne styl życia, które odróżniają Szanghaj od innych współczesnych miast. Podczas wizyty w Szanghaju możesz albo wybrać żyć z ograniczonym budżetem, albo losowo wydać. Wiza chińska jest wymagana do doświadczenia tych sprzeczności; Kliknij tutaj, aby uzyskać znacznie więcej informacji wizowych. Przeczytaj jeden dla czterech nieoczekiwanych miejsc, aby dowiedzieć się dziś o Szanghaju.

Bund

Część Riverside w Szanghaju, Bund, z Oriental Pearl Radio i Tower Tower wśród dramatycznych wieżowców i ciągle zmieniającej się panoramie. Zdjęcie Vineet Buddy for Pexels.
Twój wypad do Szanghaju w Chinach powinien zacząć się w Bund, gdzie możesz dołączyć do miejscowych na promenadę lub po prostu obserwować ich praktykując Tai Chi. Rozpocznij swoją trasę wcześnie. W tej okolicy znajdują się różne sklepy, restauracje, puby i galerie, aby się odprężyć. Tłumy zaczynają się budować na koniec dnia. To nie dobry powód.

Każdy chce zobaczyć wspaniałą panoramę w Pudong, która jest oświetlona neonowymi kolorami. W sąsiedztwie francuskiej koncesji są tysiące rzeczy do zrobienia. Spaceruj wąskimi uliczkami i odwiedź różne galerie sztuki. Możesz także jeść w jednej z licznych kawiarni w okolicy. Francuska koncesja jest idealnym miejscem na spędzenie trochę czasu w miarę upadków nocy.

Park Park w Szanghaju, Chiny

Park Park w Szanghaju w Chinach jest wykorzystywany przez mieszkańców do relaksu, czasu zabawy, sportu i zaskoczenia – rynku małżeńskiego. Zdjęcie MUCAHIT INCI dla Pexels.
Ludzie można znaleźć chodzenie, grę w karty i ćwiczenia w People’s Park, który znajduje się w centrum miasta. W weekendowe popołudnia park przekształca się w rynek małżeństwa.

Małżeństwo jest niezwykle niezbędne w Chinach, a krewni z niezamężnym potomstwem w wieku 20 lat będą zaniepokojeni przyszłością swoich dzieci. W rezultacie Chińczycy organizują wydarzenie, które może wydawać się osobliwe dla osób z zewnątrz, rynek małżeństwa.

W People’s Park krewni i rodzice niezamężnych dorosłych gromadzą się w nieoficjalnym rynku małżeństw. Rodzice mają istotną rolę w znalezieniu dobrego partnera dla swoich dzieci w Szanghaju w Chinach. Pamiętaj, aby zobaczyć, jak miejscowi gromadzą się w parku i skorzystaj z tej ceremonii, aby zachować ten zwyczaj.

Stare miasto Szanghaj

Stare miasto lub sekcja Huangpu w Szanghaju w Chinach z oświetlonym kamiennym domem celnym. Autor: Dylan Chan dla Pexels.
Stare miasto lub Huangpu to obszar Szanghaju w Chinach, gdzie napotkasz konwencjonalną architekturę i styl miasta. Spaceruj po wieżowcach i zobacz starsze, słabo skonstruowane budynki tuż za nimi.

Ta część Szanghaju może wkrótce ulec blichtzie i uroku uzależnienia Szanghaju do zmiany. Już Huangpu wpada w ramiona znacznie bardziej nowoczesnego stylu życia. Wieże domowe, wieżowce i centra handlowe zastąpiły niektóre części okolicznych społeczności.

Ponadto w Old Shanghai znajduje się ogród o nazwie Yuyuan Garden, który został zbudowany jako domowe centrum rozrywki znacznie ponad 400 lat temu. W pobliżu znajduje się wystawa Yuyuan pełna małych sklepów i herbaciarni. Ten obszar Szanghaju, Chiny, są znane jako „pokaz” rozwijającej się gospodarki kraju.

Tradycyjne świątynie Szanghaju, Chiny

Willa Moller, wśród starych świątyń starego miasta, podkreśla sprzeczność między starymi i nowymi w Szanghaju. Zdjęcie Zifeng Xia dla Pexels.
Świątynia Jade Buddha i świątynia Longhua to dwie godne uwagi świątynie do odwiedzenia w mieście. Idź do świątyni Jade Buddha położonej w okolicy Anyuan Lu, ponieważ wyróżnia się wśród świątyń miasta. Projektowanie i pozłacane posągi tego świątyni są dobrze znane. Trudno jest oderwać oczy od rozkładanego posągu Buddy, ponieważ jest to jedna z wielu czczonych świątyń miasta.

Świątynia Longhua została zbudowana podczas dynastii Song i została dobrze zachowana. Z widocznych powodów na architekturę świątyni wpływa Tnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *