Najlepsza bezlusterkowa kamera do podróży: Fuji X-T1

Najlepsza bezlusterkowa kamera do podróży: Fuji X-T1

Kate przygodowe składa się z linków partnerskich. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dziękuję!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

Tej wiosny podjąłem wielką decyzję, że znacznie więcej i znacznie więcej fotografów podróżniczych: podjąłem decyzję o przejściu z DSLR na bezlusterkową kamerę.

Innymi słowy, pożegnałem się z Nikon D5100, którego używałem od dwóch lat na korzyść Fuji X-T1, modelu bezlusterkowego.

I nie mogłem być z tego powodu bardziej szczęśliwa!

Co to jest aparat bezlusterkowy?

DSLR to duże profesjonalne aparaty z soczewkami, które widzisz profesjonalnych fotografów i ciężkich amatorów. Mają lustra w swoich ciałach – światło wchodzi do kamery, odbija się z lustra i uderza w czujnik.

Natomiast kamery bezlusterkowe pomijają lustro. Z tego powodu są znacznie mniejsze i lżejsze, ale zapewniają podobną jakość.

Wszystkie zdjęcia, które zamierzasz zobaczyć w tym poście, z wyłączeniem mojego selfie z kamerą u góry, zostały zrobione z moim Fuji X-T1.

Późne popołudnie w OIA, Santorini
Czy kamery bezlusterkowe są tak dobre jak lustrzanki cyfrowe?

Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze kamery bezlusterkowe są bardzo bliskie jakość wielu lustrzanków cyfrowych. Niektóre kamery bezlusterkowe są jeszcze lepsze. Technologia nadrabia zaległości w szybkim tempie, co jest bardzo ekscytujące!

Moje Fuji X-T1 jest lepsze niż niektóre DSLR na poziomie podstawowym, takie jak moje Nikon D5100, ale nie tak dobre jak niektóre wysokiej klasy DSLR, takie jak Nikon D810 lub Canon EOS 5D.

Ale prawda jest taka, że ogromna, ogromna większość fotografów-nawet profesjonalistów-nie potrzebuje najbardziej wysokiej klasy DSLR w Buy, aby robić zdjęcia wyjątkowej jakości.

Innymi słowy, dla twoich potrzeb premium bezlusterkową kamerę dostarcza wszelkiej potrzebnej jakości.

Kolejna rzecz – pamiętaj, że nie dostajesz bezlusterkowej kamery, aby zaoszczędzić pieniądze. Niektóre lustrzanki cyfrowe i soczewki, w tym moja dawna konfiguracja Nikon, są tańsze. Dostajesz bezlusterkie, ponieważ jest to lepszy ogólny produkt.

Sunset nad Zafferaną etnea, Sycylię
Po co używać bezlusterkowej kamery do podróży?

Krótko mówiąc: wyjątkowa jakość o znacznie niższym rozmiarze i wadze.

Szczerze mówiąc, ironia polega na tym, że noszenie ciężkiej kamery może być odstraszające do robienia zdjęć! Wiem, że wiele razy pomijałem zabranie ze sobą kamery, ponieważ nie chciałem nosić ciężaru.

Fuji X-T1 jest o wiele lżejszy i mniejszy. Nie wkurza mnie, że od niechcenia zabrałby to ze mną, nawet jeśli wychodzę na cały dzień. Jeśli używam większej torebki, pasuje do idealnego w środku!

Sankt Hans Bonfire w Nyhavn, Kopenhaga
Moje najlepsze zdjęcia

Chciałem napisać recenzję Fuji X-T1, biorąc pod uwagę, że dostałem ją w maju, ale podjąłem decyzję, aby dać sobie kilka miesięcy, aby się do tego przyzwyczaić i przetestować ją w całej Europie, aby móc podzielić się różnorodnym Portfolio zdjęć z tobą.

Każdy fotograf jest inny, ale normalnie podczas fotografowania podróży, musisz pokryć dużą różnorodność strzelania: krajobrazy, architekturę i pejzaże miasta, jedzenie, ludzie, fotografia uliczna i wydarzenia. (Osobiście nie jestem wielki w strzelaniu do ludzi, ale staram się zdobyć resztę.)

Oto niektóre z moich ulubionych ujęć:

Zatoka Kotor, Czarnogóra, tuż po wschodzie słońca
Dzieci jeżdżące na skuterach w Superkilen w Kopenhadze
Rower poza Nyboderem, Kopenhaga
Śledź i marynowane ogórki na Rydze na Łotwie
Zachód słońca w OIA, Santorini
Która kamera bezlusterkowa jest najlepsza do podróży?

W tym momencie istnieją trzy najlepsze kamery bezlusterkowe przez trzy najlepsze marki:

Fuji X-T1.

Sony A7ii.

Olympus om-d.

Zachód słońca w Mount Etna – Oryginalny obraz
Zachód słońca w Mount Etna-Edytuj po lightroom
Recenzja Fuji X-T1: Dlaczego go wybrałem

Szczerze mówiąc, była to całkowicie niezależna decyzja z mojej strony. Miałem zero wpływu sponsorów i chociaż finanse są zawsze problemem, byłem gotowy zapłacić pełną cenę za najlepszy aparat. Bardzo ważne było dla mnie uzyskanie najlepszej jakości lekkiej kamery dla mojej pracy.

Chciałem kamery, która mogłaby się ze mną wzrosnąć – byłaby korzystna przez lata, brak konieczności ulepszenia i zabrałaby mnie w przyszłość. CAM, do której mógłbym dodać soczewki przez długi czas.

Po zbadaniu szczegółów zawęziłem je do Fuji X-T1 lub Sony A7ii i zapytałem kilku moich kumpli, którzy są profesjonalnymi fotografami o swoją opinię. Werdykt?

Każdy profesjonalny fotograf powiedział mi, że Fuji X-T1 jest właściwą drogą.

Na serio. Byłem podekscytowany tym, jak na korzyść byli z Fuji. (Nie oznacza to, że żaden profesjonalista nie korzysta z Sony A7 lub A7II – znam niektórych, którzy to robią i absolutnie kochają swoje kamery.)

Oto trzy główne argumenty, które przedstawili:

„Soczewki Fuji są lepsze”. Są również lżejsze i tańsze niż soczewki Sony Zeiss.

„Sony jest lepsze, jeśli potrzebujesz pełnej ramki lub sprzedajesz gigantyczne wydruki – ale nie robisz tego”. Wiele osób nie jest.

„Zdjęcia z Fuji po prostu wyglądają lepiej”. Dobrze. To nie jest wymierne, ale z pewnością interesujące.

Zachód słońca w SVEnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *